شناسه خبر : 33197 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

ایسنا: رئیس‌جمهوری سوریه اعلام کرد، مخالفان دولت دمشق و کشورهای حامی آنها با عناوین مختلف در فعالیت کمیته قانون اساسی مانع‌تراشی می‌کنند تا آن را از ماموریت و هدف خود دور کنند.

ایرنا: امارات متحده عربی اعلام کرد که نخستین رآکتور هسته‌ای‌اش را اوایل سال جاری میلادی به بهره‌برداری می‌رساند.

فارس: پلیس ترکیه بیش از 100 مظنون به عضویت در داعش را بازداشت کرد. گفته شده 17 نفر از آنها قصد اجرای عملیات تروریستی در آستانه سال جدید میلادی داشتند.

ایلنا: «رودی جولیانی» وکیل شخصی رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که حاضر است در دادگاه استیضاح سنا شهادت دهد.

تسنیم: روسای جمهوری روسیه و اوکراین در آستانه آغاز سال نو میلادی، طی گفت‌وگویی تلفنی، انعقاد قرارداد دوجانبه در زمینه ترانزیت گاز روسیه از خاک اوکراین به اروپا را بسیار مهم دانسته و از تبادل اسرا بین طرفین مناقشه دونباس استقبال کردند.

ایرنا: دولت پاکستان برای سومین بار در چهار ماه گذشته بهای سوخت را افزایش داد تا مردم این کشور با بنزین هر لیتر حدود ۹۵۰۰ تومان به استقبال سال نو بروند، موضوعی که رسانه‌های پاکستانی را به واکنش تند واداشت و از آن به عنوان هدیه دولت عمران خان در اولین روز سال جدید میلادی به مردم پاکستان یاد کردند.

ایسنا: پلیس پاریس تظاهرات «جلیقه‌زردها» در خیابان شانزلیزه در مرکز پایتخت را در شب سال نو میلادی ممنوع کرد.

ایرنا: هزاران شهروند استرالیایی هفته گذشته در حالی به استقبال سال نو میلادی رفتند که بسیاری از آنان به علت گسترش آتش و دود به سواحل شرقی فرار کردند. 

ایرنا: نیروهای دولتی افغانستان شهرستان درزاب استان «جوزجان» را بدون درگیری به طالبان واگذار کردند.

ایرنا: «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: سیاستمداران آمریکایی از طریق «بازی با کارت روسیه» در انتخابات، مانع از توسعه روابط این کشور با مسکو می‌شوند.

فارس: رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن از آزادی شش اسیر سعودی و تحویل آنها به صلیب سرخ خبر داد.

مهر: معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که حضور بیگانگان در سوریه به صورت نامشروع به مثابه اشغالگری و تجاوز است.

ایلنا: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده بار دیگر به «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان حمله کرد.

تسنیم: در ادامه عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، یهودیان در مراسم جشن موسوم به حنوکای یهودی، در کنار برج خلیفه دوبی شمع روشن کردند.

دراین پرونده بخوانید ...