شناسه خبر : 31089 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (جهان)

ایلنا: کرملین اعلام کرد در ماه جولای سامانه ضدهوایی اس ۴۰۰ را به ترکیه تحویل خواهد داد. با نزدیک شدن زمان تحویل سامانه اس ۴۰۰ به ترکیه، تنش‌ها میان آنکارا و واشنگتن افزایش یافته است.

ایسنا: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: دیگر نمی‌خواهد وقت خود را صرف صحبت درباره انتقاداتی کند که رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سفرهای برون‌مرزی هفته گذشته‌اش از بابت وی مطرح کرده است. این کار به رئیس‌جمهوری آمریکا حس پیروزی می‌دهد.

مهر: سخنگوی وزارت خارجه چین همزمان با تشدید تنش‌آفرینی‌های واشنگتن علیه پکن هشدار داد: چین با عزمی راسخ به آمریکا پاسخ می‌دهد.

ایرنا: «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان تاکید کرد که کشورش در کنفرانس بحرین شرکت نخواهد کرد، زیرا فلسطینی‌ها نیز در آن شرکت نمی‌کنند.

ایسنا: وزیر خارجه قطر تاکید کرد: عربستان به عنوان قدرت برانگیزنده آشوب در منطقه عمل می‌کند و در بیشتر مواقع برای اعمال حاکمیت استبدادی خود از شیوه‌هایی چون اخاذی و فشار اقتصادی کمک می‌گیرد.

ایلنا: پدافند هوایی سوریه با حمله موشکی اسرائیل به «تل الحاره» واقع در جنوب سوریه مقابله و تعدادی از آنها را سرنگون کرده است.

فارس: «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق بر لزوم محاکمه عناصر داعش در خاک این کشور تاکید کرد. عبدالمهدی اعلام کرد که «ما قوه قضائیه و قانون داریم و باید برای همه اجرا شود».

ایرنا: یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، فرودگاه «ابها» در جنوب عربستان را با یک موشک کروز هدف قرار داد.

ایلنا: پارلمان ونزوئلا اعلام کرد برای اولین‌بار از سال ۲۰۱۸ تورم این کشور به زیر یک میلیون درصد رسیده است.

مهر: مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که داعش در عراق دست به جنایت جنگی و نسل‌کشی زده است.

تسنیم: جنبش انصارالله خطاب به رژیم‌های سعودی و امارات تاکید کرده است که در صورت ادامه بسته بودن و محاصره فرودگاه‌های یمن، فرودگاه‌های متجاوزان هم تعطیل خواهند شد.

تسنیم: ترکیه در حفظ و تقویت روابط خود با اقلیم کردستان عراق، علاوه بر منافع اقتصادی، به دنبال ارتقای همکاری‌های اطلاعاتی و امنیتی است.

فارس: مخالفان سودانی نافرمانی مدنی و اعتصاب در سراسر سودان را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآوردند.

ایرنا: مجلس سنا افغانستان با اشاره به سفر زلمی خلیل‌زاد به کابل، بار دیگر نسبت به مخفی ماندن جزئیات گفت‌وگوهای صلح آمریکا و طالبان از دولت و مردم افغانستان ابراز نگرانی کرد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها