شناسه خبر : 30783 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (جهان)

تسنیم: سازمان ملل و اتحادیه آفریقا خواستار تحرک جهانی برای توقف درگیری‌های نظامی در لیبی شدند.

ایسنا: یک رسانه عبری‌زبان با استناد به سند درزیافته از وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، جزئیات «معامله قرن» را فاش کرد که طبق این سند کشور «فلسطین جدید» بدون در اختیار داشتن ارتش و سلاح تشکیل خواهد شد.

ایسنا: مدیر اف‌بی‌آی برخلاف نظر دادستان کل آمریکا تاکید کرد، اداره تحقیقات فدرال آمریکا از کمپین ۲۰۱۶ دونالد ترامپ جاسوسی نکرده است.

فارس: نیروهای شرق لیبی موسوم به «ارتش ملی لیبی» تحت فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» اعلام کردند که یک هواپیمای متعلق به نیروهای دولت وفاق ملی در طرابلس را ساقط کرده‌اند.

تسنیم: میشل عون رئیس‌جمهور لبنان در نشستی با رئیس اتحادیه عمومی کارگران این کشور بر حمایت از اقشار کم‌درآمد و کارگر جامعه در پیش‌نویس بودجه سال جاری تاکید کرد.

ایرنا: سناتور دموکرات آمریکا با انتقاد از رویکرد جنگی حاکم بر کاخ سفید گفت: ما در حالی آرام‌آرام به جنگ دیگر می‌رویم که با گذشت پنج ماه، هنوز وزیر دفاع نداریم.

ایلنا: عراق قراردادی ۵۳ میلیارددلاری برای انتقال آب خلیج‌فارس به چاه‌های نفت خود و افزایش تولید نفت خام امضا کرد.

تسنیم: یک روزنامه انگلیسی با بررسی ویدئوی اخیر داعش درباره سرکرده ارشد این گروه تروریستی، نوشت البغدادی در یک حباب امنیتی کوچک و در وحشت به سر می‌برد.

فارس: فرستاده سازمان ملل متحد در روند صلح غرب آسیا با هدف رایزنی با مقامات مصری درباره تثبیت آتش‌بس در نوار غزه، وارد قاهره شد.

فارس: یک روزنامه الجزایری نوشت که مجازات اعدام در انتظار سه تن از عناصر دوره «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهور سابق این کشور از جمله «سعید» برادر وی است.

تسنیم: شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن کلیپی از خود منتشر کرد که در آن هدیه جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا نشان داده شده است. در این کلیپ شینزو آبه در حال نصب یک زنگ درب نمادین به شکل سگ آبی در مقابل خانه است. همسر شینزو آبه نیز در این فیلم کوتاه در کنار نخست‌وزیر ژاپن حضور دارد.

فارس: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر لزوم نقش‌آفرینی جامعه بین‌المللی در تسریع روند حل بحران ونزوئلا و جلوگیری از هرگونه مداخله نظامی در این کشور تاکید کرد.

تسنیم: صدراعظم اتریش در مصاحبه‌ای انتقاد شدیدی به تصمیم‌گیری‌های کند و اکثراً غیرموثر اروپا وارد کرده و پارلمان اروپا را نماد یک نهاد ناکارآمد در این اتحادیه دانست.

دراین پرونده بخوانید ...