شناسه خبر : 35141 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

خبرآنلاین: عباس مقتدایی، نماینده مجلس در اعتراض به بلوکه شدن هفت میلیارد دلار پول ایران در کره‌جنوبی در جلسه مجلس شورای اسلامی گفت: پخش سریال‌های کره‌ای را متوقف کنید.

تسنیم: ۳۲ نفر از اعضای حزب اتحاد ملت با نگارش نامه‌ای از ادامه حضور در این حزب سیاسی استعفا دادند. افراد مستعفی از این حزب نبود استراتژی دقیق و روشن برای تغییر وضعیت موجود را از دلایل استعفای خود اعلام کرده‌اند.

ایسنا: سربازان گمنام امام زمان‌(عج) در عملیاتی موفقیت‌آمیز جاعل مهر و اسناد رسمی دفتر مقام معظم رهبری را در شمال سیستان و بلوچستان شناسایی و دستگیر کردند.

ایرنا: دبیر شورای ملی تشکل‌های مردم‌نهاد کشور گفت: تنها مرجع صدور مجوز فعالیت برای تشکل‌های حوزه امر به معروف و نهی از منکر وزارت کشور است و مجوزهای صادرشده توسط معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای سازمان‌های مردم‌نهاد مربوطه فاقد وجاهت قانونی است.

فارس: محمود موسوی‌مجد، جاسوس متصل به دو شبکه سیا و موساد که در حوزه‌های مختلف امنیتی، اطلاعاتی را جمع‌آوری و در اختیار سرویس بیگانه قرار داده بود، اعدام شد.

ایسنا: عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، گفت: وزارت بهداشت مخالف برگزاری دور دوم انتخابات مجلس یازدهم است اما مذاکرات ادامه می‌یابد.

ایرنا: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، گفت: دیداری به شکل سازمان‌یافته با نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری نداشتیم. ممکن است در نماز جمعه، در خیابان یا مجلس یک کسی، فردی را ببیند و صحبتی شود که ما بیاییم یا نیاییم اما این‌گونه صحبت‌ها به عنوان مذاکره با شورا تلقی نمی‌شود.

ایلنا: هادی طحان نظیف، عضو حقوقدان شورای نگهبان، گفت: شاید کمتر از ۱۰ درصد از نمایندگان مجلس دهم علت رد صلاحیت‌شان موضوعات سیاسی بوده است، البته این موضوعات سیاسی نیز به معنای حرف‌های ضدنظام و ضدحاکمیت و ساختارشکنانه بوده است که هیچ‌یک از جریان‌های سیاسی در کشور این موضوع را نمی‌پذیرد.

خبرآنلاین: محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، گفت: آمریکا شش لول را کشیده است و می‌گوید این کار را بکن و این کار را نکن، چین اما این روحیه را ندارد. چین دنبال استعمار و تغییر حکومت ایران نیست.

تسنیم: جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش از آغاز به‌ کار ساخت جنگنده سنگین در ارتش خبر داد و گفت: توانستیم برد موشک‌های هوا به هوای سایدواندر را نیز از پنج مایل به هشت تا ۱۲ مایل افزایش دهیم.

دراین پرونده بخوانید ...