شناسه خبر : 34185 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایسنا: حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، گفت: برای ماه رمضان بسیار اندیشیدیم که چه کنیم و چطور آن را مدیریت کنیم. در ماه رمضان اماکن مذهبی و مساجد جذابیت بیشتری پیدا می‌کند اما باید از مردم بخواهیم همچنان شرایط ویژه را تا نیمه اردیبهشت حداقل ادامه دهید و پس از آن مقطع نیز باز جلساتی برگزار می‌کنیم تا ببینیم می‌توان تصمیم تازه‌ای اتخاذ کرد یا نه.

تسنیم: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کلیات طرح دوفوریتی اصلاح برخی مواد قانون انتخابات رای مثبت دادند. نمایندگان مجلس طبق این طرح دوفوریتی خواهان اِعمال مجازاتی برای آن دسته از افرادی هستند که گزارش‌های نادرستی به مراجع چهارگانه در بررسی صلاحیت کاندیداها اعلام می‌کنند.

ایلنا: اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: علی لاریجانی رئیس مجلس باید همچنان در قرنطینه باشد. پزشک معالج آقای لاریجانی دستور داده‌اند که ایشان همچنان در قرنطینه بمانند و تحت مراقبت باشند.

ایسنا: یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات در یک نشست خبری مجازی در صفحه اینستاگرامش گفت: جمعاً به ارزش ۱۳۴ میلیارد و ۸۸۶ میلیون تومان از شرکت‌های متخلف به دلیل عدم ایفای تعهدات ارزی وصول شده است.

خبرآنلاین: سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به تهدید اخیر ترامپ گفت: اگر آمریکایی‌ها خیلی هنر و عرضه دارند نیروهای خود را در منطقه غرب آسیا از کرونا نجات دهند و آنها را از این منطقه خارج کنند.

ایسنا: محمود صادقی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یکی از ضرورت‌های ارتقای کیفیت آموزش مجازی را رفع کاستی‌های زیرساختی فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرد و گفت: صداوسیما فرکانس‌هایی را که در تصرف خود گرفته در اختیار وزارت ارتباطات قرار دهد تا این وزارتخانه بتواند از طریق این فرکانس‌ها پهنای باند را گسترش بدهد.

ایسنا: سخنگوی قوه قضائیه گفت: رئیس قوه قضائیه بعد از تشکیل چندین جلسه کارشناسی، با صدور بخشنامه‌ای مقرر کرد که برای بررسی وضعیت زندانیان در حال مرخصی و حتی زندانیانی که در زندان هستند، هیات‌های ویژه‌ای تشکیل و وضعیت زندانیان در حال مرخصی و حتی زندانیانی که مشمول بخشنامه مرخصی بودند اما نتوانستند تامین لازم را تودیع کنند و به مرخصی بروند و همچنین زندانیانی که با قرار بازداشت هستند و محکوم نشدند را بررسی کنند و درباره آنها تصمیم بگیرند. با این بخشنامه بیش از ۵۰۰ هیات در کشور تشکیل خواهد شد.

دراین پرونده بخوانید ...