شناسه خبر : 33763 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

رسانه ملی در خدمت جناح خاص

ابتکار نوشت: رسانه ملی در برنامه‌های مختلف خود تبدیل به تریبون انتخاباتی یک جناح خاص شده است. در واقع آنها به‌جای تلاش برای بالا بردن سطح مشارکت فضا را به سمتی پیش می‌برند که فقط یک جناح در کشور وجود دارد. اصولگرایان دیگر احتیاجی ندارند که از دیگر روش‌ها برای تبلیغات خود استفاده کنند چراکه رسانه ملی به عنوان یک تریبون بزرگ و تاثیرگذار به‌طور کامل در اختیارشان قرار دارد. در روزهای اخیر (ایام تبلیغات انتخاباتی) سهم اصلاح‌طلبان حتی در برنامه‌های کارشناسانه خارج از انتخابات بسیار ناچیز بود و در مقابل اصولگرایان به صورت 24ساعته در این رسانه ملی حضور فعال دارند و به تشریح برنامه‌های خود و تخریب رقیب می‌پردازند.

جعبه سیاه را تحویل نمی‌دهیم

خراسان نوشت: وزیر خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر اینکه درباره این هواپیما سوالات بسیاری باقی مانده است، گفت: ایران برای استخراج اطلاعات از جعبه سیاه به نرم‌افزار، کابل‌ها و تجهیزات تخصصی از آمریکا یا دیگر کشورهای غربی نیاز دارد. ما از آنها کمک خواسته‌ایم، چرا آمریکا کمکی به ما نکرد؟ به همین دلیل ما بیش از هر کسی می‌خواهیم بدانیم چه چیزی داخل جعبه سیاه است تا بفهمیم واقعاً چه اتفاقی رخ داده است. ایران نمی‌تواند اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما را استخراج کند اما جعبه سیاه را نیز به هیچ دولت خارجی تحویل نخواهد داد. ایران، طبق قوانین بین‌المللی هوانوردی، حق دارد تحقیقات را درباره این هواپیما هدایت کند.

همکاری پنهان و دشمنی آشکار برخی اعراب با ایران

اطلاعات نوشت: علی لاریجانی رئیس مجلس در جمع نخبگان، استادان دانشگاه و روشنفکران از همه طوایف لبنان در بیروت تاکید کرد: ما با شماری از کشورهای عربی همسایه و نزدیک هستیم و تصورات مشترک داریم، قطع رابطه را نمی‌پسندیم و معتقدیم سوء‌تفاهم‌ها با گفت‌وگو رفع می‌شود. برخی از کشورهای عربی فریب آمریکا را خورده‌اند. این کشور پول و نفتشان را می‌گیرد و می‌برد و به آنها لگد می‌زند. ایران، با این وضع آنها مخالف است، ولی دشمنشان نیست. ما از گفت‌وگو فرار نمی‌کنیم بلکه دیگران اجتناب می‌کنند. آمریکا به آنها فشار می‌آورد که با ایران گفت‌وگو نکنند؛ در عین حال برخی از آنها پنهانی با ما گفت‌وگو و همکاری می‌کنند، اما آشکارا علیه ایران حرف می‌زنند.

اصلاح طلبان را وادار به انفعال در انتخابات کردند

همدلی نوشت: بهزاد نبوی، نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی، در پاسخ به این سوال که «آیا هنوز قائل به مشارکت حداکثری در انتخابات هستید؟» می‌گوید: در ماه‌های اخیر، من طرفدار برگزاری انتخابات پرشور، حضور فعال همه طیف‌ها در آن و معرفی غیرمشروط کاندیدا بوده‌ام. محوری‌ترین نقش را برای پرشور شدن انتخابات، نظام برعهده دارد. با این حال متاسفانه سخنگوی شورای نگهبان، با طرح اینکه برگزاری انتخابات پرشور وظیفه آن شورا نیست، ردصلاحیت‌های بی‌سابقه‌ای را که سبب کاهش شور انتخاباتی شده است توجیه کرده است. متاسفانه ردصلاحیت‌های گسترده و بی‌سابقه‌ای که انجام گرفت باعث کمک به مخالفان شرکت در انتخابات شد و موانعی برای دادن لیست ایجاد کرد.

دراین پرونده بخوانید ...