شناسه خبر : 33369 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

خبرآنلاین: رئیس‌جمهوری با انتقاد از رد صلاحیت کاندیداهای مجلس، گفت: به مردم نگوییم که در برابر یک صندلی مجلس ۱۷ نفر، ۱۷۰ یا ۱۷۰۰ نفر کاندیدا هستند، ببینیم از چند جناح ۱۷۰۰ نفر کاندیدا هستند؟

تسنیم: احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیات‌رئیسه مجلس از تقدیم طرح دوفوریتی کاهش روابط دیپلماتیک با انگلیس با امضای بیش از ۱۰۰ تن از نمایندگان به این هیات در پی حضور سفیر این کشور در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر خبر داد.

خانه ملت: نمایندگان مردم در مجلس از پاسخ وزیر نفت در خصوص علت کوتاهی وزارت نفت در مورد برنامه‌ریزی لازم جهت تولید سوخت کم سولفور برای شناورها در کشور قانع شدند.

مهر: دیوان عالی آمریکا توقیف 68 /1 میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی ایران در لوکزامبورگ و ایتالیا را رد کرد. در پی شکایت خانواده‌های کشته‌شدگان بمب‌گذاری سال ۱۹۸۳ در مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت یک دادگاه رده پایین‌تر خواستار توقیف 68 /1 میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی ایران شده بود.

ایرنا: احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی اشاره کرد و گفت: همان‌طور که فرماندهان نظامی گفتند در این مساله، خطای انسانی رخ داد اگرچه فرضیه خرابکاری دشمن نیز مطرح است و باید منتظر ماند تا نتایج بررسی‌های مسوولان مشخص شود.

مهر: حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، گفت: با عملیات انتقام همه محاسبات دشمن در هم فروریخت و به ملت ایران اعتباری جدید در ارتفاع بلند جهان افزود.

خبرآنلاین: حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: عضو حزب موتلفه‌ای که رد صلاحیت شده باشد نداشتیم.

ایسنا: عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار سفیر کرواسی در تهران، که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، توسل سه کشور اروپایی به سازوکار حل و فصل اختلافات در بند ۳۶ برجام را یک تصمیم غلط در زمانی اشتباه خواند.

ایسنا: سخنگوی قوه قضائیه گفت: در حملات تروریستی که به کلانتری در استان خوزستان شده بود، علاوه بر حمله مسلحانه و شهادت دو تن از سربازان و مجروح شدن تعدادی از آنها، معاندان بنا داشتند فیلم ضبط کنند و بفرستند که این افراد دستگیر شدند و هفته گذشته محاکمه شدند. از این افراد سه نفر به اعدام و سایر متهمان به حبس ۱۵ و ۱۰ سال و یک نفر با تخفیف به پنج سال محکوم شده‌اند.

فارس: محسن مجتهد‌شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جلسه چهارشنبه (25 دی) مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیچ بحثی درباره لوایح مرتبط با FATF انجام نشد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها