شناسه خبر : 32700 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

تسنیم: رهبر انقلاب با پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات 3552 نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. در میان عفوشدگان، ۳۲ نفر از افرادی که دارای محکومیت امنیتی بودند (از جمله تعدادی از اهالی رسانه و دانشجویی)، پس از طی فرآیند قانونی در قوه قضائیه با پیشنهاد رئیس دستگاه قضا، طی نامه‌ای مستقل به رهبر معظم انقلاب و موافقت ایشان مشمول این عفو تخفیف و تبدیل مجازات شدند.

ایسنا: سپاه سیدالشهداء (ع) استان تهران از شهادت سه بسیجی و پاسدار در راه حفظ امنیت کشور در مبارزه با آشوبگران خبر داد. بر اساس آنچه سپاه سیدالشهداء (ع) اعلام کرده است، اغتشاشگران با ایجاد کمین و حلقه محاصره، به‌وسیله سلاح سرد (چاقو و قمه) پاسداران امنیت را به شهادت رساندند.

فارس: عبدالرضا داوری، از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت شد.

ایرنا: محمدقسیم عثمانی، نماینده مردم بوکان در مجلس، ضمن انتقاد از نقش نداشتن مجلس شورای اسلامی در مورد تصمیم دولت در مورد سهمیه‌بندی سوخت استعفای خود را تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی کرد.

ایرنا: محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری، 29 آبان با بیان اینکه اینترنت به زودی به وضعیت عادی برمی‌گردد، گفت: کمیته‌ای در شورای امنیت کشور موضوع محدودیت اینترنت را مدام کنترل می‌کند و برای امنیت کشور تصمیمات لازم و مشخصی را می‌گیرد؛ بنا به شرایطی مجبور بودند تصمیم محدودیت اینترنت را بگیرند.

ایرنا: علی ربیعی، سخنگوی دولت، گفت: چنانچه اطمینان حاصل شود که سوءاستفاده‌ای صورت نمی‌گیرد اینترنت استان‌های مختلف به تدریج وصل می‌شود.

تسنیم: سعید لیلاز، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، گفت: اقدام رهبر انقلاب در حمایت از تصمیم سران قوا درباره اصلاح قیمت بنزین اقدام بسیار شجاعانه‌ای بود.

ایسنا: علی مطهری، نماینده مردم تهران، اقدام رهبر انقلاب در حمایت از تصمیم سران قوا در مورد افزایش قیمت بنزین را جوانمردانه توصیف کرد و گفت که ایشان با حمایت تمام‌قد از این تصمیم به بگومگوها و آشوب‌ها پایان دادند.

فارس: معاون اول رئیس‌جمهور با ارسال بخشنامه‌ای به اعضای هیات دولت و استانداران سراسر کشور به آنها دستور داد حداقل یک روز در ماه را برای ملاقات مردمی تعیین کنند.

ایسنا: اعضای فراکسیون مستقلین جعفرزاده‌ایمن‌آبادی را به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب کردند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها