شناسه خبر : 32257 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

کلمه «مذاکره» را تکرار نکنید

ایسنا نوشت: عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین، اظهار کرد: مقاومت اسلامی یکی از حوزه‌هایی است که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نگاه ویژه‌ای به آن دارند و آگاهی‌بخشی جامعه نسبت به این موضوع، رسالت آحاد جامعه و ائمه جمعه است. باید کاری کنیم که آحاد جامعه نسبت به مقاومت در منطقه حساس شوند و از دستاوردهای جبهه مقاومت آگاهی پیدا کنند. وی به دیدار برخی از مسوولان در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: مسوولان باید در عرصه‌های بین‌المللی وزانت جمهوری اسلامی را حفظ کنند. او تاکید کرد: تکرار کلمه مذاکره و نشان دادن نگاه دوگانه از کشور کار صحیحی نیست چراکه این موضوع هم به منافع کشور ضربه می‌زند و هم با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب همسو نیست.

پایین آمدن نقش‌ها از دیوار سفارت

جام‌جم نوشت: عمر سفارت آمریکا در ایران داشت به سه دهه می‌رسید که انقلاب اسلامی پیروز شد. در 13 آبان 1358 با حرکت خودجوش دانشجویان برای همیشه درهای این باغ سبز بسته شد و سفارت سابق، لانه جاسوسی نام گرفت و سال 1395 تبدیل به موزه شد. چند روز پیش تصاویری در رسانه‌ها و شبکه‌های خبری دست‌به‌دست شد که از پاک شدن دیوارنگاره‌های این موزه خبر می‌دادند؛ دیوارنگاره‌هایی که ماهیت ضدآمریکایی داشتند و پاک شدن آنها برداشت‌های سیاسی به دنبال داشت اما خیلی زود معلوم شد دیوارنگاره‌های قبلی را پاک کرده‌اند که طرح‌های جدید روی دیوارهای سفارت بزنند. قرار است طرح‌های جدید کاملاً ضدآمریکایی و برگرفته از طرح‌های قدیمی باشد که حالا تبدیل به نوستالژی شده‌اند.

آمریکا 50 میلیارد دلار بدهد تا به برجام برگردیم

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از محسن رضایی،‌ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نوشت: امام فرمودند انقلاب دومی آغاز شده است با تسخیر لانه جاسوسی. ۱۳ آبان سال گذشته ترامپ تحریم‌های حداکثری را علیه ایران آغاز کرد. ۲۳ بهمن رهبری گام دوم انقلاب را اعلام کردند. چه ارتباطی بین این دو اتفاق است؟ انقلاب دوم ۱۳ آبان در گام دوم انقلاب وارد مرحله جدیدی شده است. دیپلماسی ما باید در چارچوب گام دوم انقلاب قرار گیرد. حتی اگر ترامپ هم رای نیاورد، ما تجربه گذشته را تکرار نمی‌کنیم. آمریکایی‌ها باید بدانند اگر قرار به بازگشت ما به برجام است، به جز بازگشت آمریکا به برجام، آنها باید حداقل قریب به ۵۰ میلیارد دلار خسارت ناشی از تحریم‌ها را به ایران پرداخت کنند.

مسکوت ماندن FATF سیاست نظام است

اعتماد به نقل از محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نوشت: این حرف، حرف بسیار سبکی است که نماینده‌ها گفته‌اند ما نمی‌خواهیم مجلس بیاییم، چون که فلان (ضعیف) شده... بنده امروز می‌گویم که از نمایندگان موجود در مجلس، 95 درصدشان ثبت‌نام می‌کنند و متاسفانه 80-70 درصدشان رای نمی‌آورند. این تحلیل، اصلاً تحلیل سیاسی و جناحی نیست، تجربه مجالس گذشته این‌طور بوده است... این یک سیاست است که مساله FATF فعلاً بررسی نشود. مساله این نیست که ما در مجمع هنوز وقت نکرده‌ایم، رای بگیریم. اصلاً این‌گونه نیست که مجمع وقت نکند به موضوع رسیدگی کند. اروپاییان برای ما شرط گذاشتند، ما هم گفتیم ما دو قدم برداشتیم، حالا ببینیم شما چه کار می‌کنید که ما قدم بعدی را برداریم.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها