شناسه خبر : 31883 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

به ما گفته‌اند دیگر استیضاح نکنید

خبرگزاری دانشجو نوشت: امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، عضو هیات رئیسه مجلس، در یک برنامه تلویزیونی، گفت: آخرین ابزار ما عزل است و آنقدر این ابزار در مجلس به‌کار گرفته شده که بزرگان نظام گفته‌اند دیگر بیشتر از این استیضاح نکنید و تنش بیشتر نشود. شاید دلیل اینکه برخی وزرا این‌گونه رفتار می‌کنند، همین باشد که می‌دانند استیضاح نمی‌شوند. ما آنقدر طرح استیضاح داشتیم که اگر برخی از آنها هم رای می‌آورد دولت باید دوباره تجدید رای اعتماد می‌کرد. مصالح باید دیده شود. وقتی شرایط کشور بغرنج است می‌خواهیم مسائل کشور را حل کنیم. یک‌بار حضرت آقا فرمودند مجلس در راس امور است نه نمایندگان. تمرکز مجلس بر این است که مشکلات مردم حل شود نه اینکه با کسی برخورد کنند.

گفتم اگر من ماله‌کش اعظم هستم با سلیمانی صحبت کنید

ایرنا نوشت: وزیر خارجه ایران در جمع ایرانیان مقیم سوئد گفت: به کویتی‌ها گفتم همین فردا عربستان آمادگی داشته باشد با ما گفت‌وگو را شروع کند، حاضریم. سعودی‌ها می‌گویند ظریف کاره‌ای نیست، مشکل ما با سردار سلیمانی است. وقتی وزیر شدم به سعود الفیصل پیشنهاد کردیم حاضریم راجع به یمن، بحرین، عراق، سوریه و لبنان صحبت کنیم، پیغام فرستادم اگر فکر می‌کنید به قول خودتان من ماله‌کش اعظم هستم، آقای سلیمانی با شما صحبت کند. سعود الفیصل پاسخ داد «جهان عرب به شما ربطی ندارد». خیال نکنید گناه نداشتن روابط با ماست. در همان زمان آیت‌الله هاشمی، می‌گفتند باید «سر مار را برید». برای اسرائیل، ایران زیادی بزرگ است. کاری ندارند چه کسی در ایران حاکم باشد.

از بگیر و ببندها نهراسید

خبرگزاری فارس به نقل از پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، نوشت: اکنون دیگر وقت شعار دادن نیست و باید وارد میدان عمل شویم. ما از سیستم اداری ناامید هستیم؛ برای ادامه این حرکت عدالت‌خواهانه همه باید در میدان مطالبه‌گری حضور داشته باشند. مقام نظام اسلامی نمی‌تواند کاخ‌نشین باشد؛ ما انقلاب کردیم که سرمایه مردم دست خودشان باشد نه اینکه از شاه بگیریم و خودمان استفاده کنیم. حتی آنها که قبلاً مسوول بوده و اموال را برده‌اند باید برگردانند؛ از بگیر و ببندها نگران نشوید و نهراسید، انقلاب زنده‌تر می‌شود. همه در معرض آزمون بزرگ هستیم. ما در تقابل تاریخی حق و باطل هستیم. وضعیت دشمن را هم مدنظر قرار دهیم که به اذعان متفکران غربی اصلاً خوب نیست.

چرا قوه قضائیه سراغ احمدی‌نژاد نمی‌رود؟

ایران  نوشت: دستگاه قضایی کشور در برابر آزمونی جدی قرار گرفته است. دوراهی التزام به قانون یا همراهی با جو عمومی برای محکوم کردن هر کس و هر گروهی؟ در میان انواع پرونده‌های اقتصادی و فساد که هر روز در حال باز شدن است، نوبت رسیدگی به مدیران بانک مرکزی رسیده است. اگر قرار باشد افراد را به‌دلیل سیاست‌های اشتباه محاکمه و محکوم کنند، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. اگر دستگاه قضایی خواهان مجازات مدیرانی است که برخلاف قانون، سیاستگذاری و هزینه‌های وحشتناکی را بر کشور بار کردند، پیش از همه باید آقای احمدی‌نژاد را مورد سوال قرار دهند که چرا پرداخت یارانه‌ها را مغایر با نص قانون انجام داد و کشور را با بدترین بحران اقتصادی مواجه کرد.

دراین پرونده بخوانید ...