شناسه خبر : 31242 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایرنا: جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حسن روحانی و با حضور سران قوای مقننه و قضائیه و سایر اعضا تشکیل شد و در آن، کلیات سند حجاب و عفاف مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت.

ایسنا: امیر حاتمی، وزیر دفاع، با اشاره به اعدام یکی از نیروهای قراردادی این وزارتخانه به اتهام جاسوسی برای دولت آمریکا گفت: بابت این اقدام ممنون سازمان قضایی نیروهای مسلح هستیم. این فرد از سال 89 از وزارت دفاع جدا شده بود، در دوره بازنشستگی به سراغ وی آمده و متاسفانه این فرد را وادار به خیانت کرده بودند. سزای افرادی که خیانت کنند همین رفتاری است که سازمان قضایی با این جاسوس انجام داد.

فارس: مجید تخت‌روانچی، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه (5 تیر) در نشست شورای امنیت تاکید کرد که ایران در طول یک‌سال گذشته از خود خویشتنداری حداکثری نشان داده و دیگر نمی‌تواند به‌تنهایی بار حفظ برجام را به دوش بکشد.

تسنیم: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بقایای پهپاد جاسوسی ساقط‌شده آمریکایی بازدید کردند.

فارس: دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: از ۱۶ تیرماه، گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام با جدیت آغاز خواهد شد.

تسنیم: سخنگوی قوه قضائیه گفت: دیدار با بابک زنجانی سال گذشته انجام شد. افراد حاضر در آن دیدار هم صرفاً نماینده نبودند و هیاتی مرکب از قوه قضائیه، برخی نمایندگان مجلس و نمایندگان وزارت نفت بود.

ایرنا: وزیر نفت در واکنش به حاشیه‌سازی‌های اخیر گفت: مقاومت می‌کنم و در مقابل این حاشیه‌سازی‌ها جا نمی‌زنم. اگر این دوستان، وقت ما را نگیرند و بگذارند کار کنیم، بر دشمنان غلبه می‌کنیم.

ایسنا: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در رابطه با اجرای قانون انتخابات پیش‌روی مجلس گفت: با عنایت به اینکه قانون انتخابات اصلاح نشد طبیعتاً همان قانون انتخابات قبلی باید اجرا شود.

ایسنا: دادستان شیراز درباره حکم دادگاه مهدی حاجتی، عضو دستگیرشده شورای شهر شیراز، گفت: اتهام آقای حاجتی امنیتی است و بر اساس شواهد و مدارک از سوی دادگاه صالحه به تحمل یک‌سال زندان و دو سال تبعید به طبس محکوم شده است. اتهام حاجتی اقدام علیه نظام بوده و اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان است.

ایرنا: احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، گفت: توجه به معیشت مردم بسیار مهم است و سودجویی‌هایی که در این زمینه انجام می‌شود امنیت مردم را به خطر می‌اندازد لذا دستگاه قضایی باید به دولت کمک کند تا گران‌فروشی و مشکلات معیشتی حل شود.

دراین پرونده بخوانید ...