شناسه خبر : 31176 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

یک «شومن» قوی می‌تواند رئیس‌جمهور شود

سازندگی به نقل از محمدرضا باهنر نوشت: متاسفانه به دلیل نبود احزاب قدرتمند، انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور ما همیشه هیجانی می‌شود. شاید بهترین کار را صداوسیما انجام می‌دهد که مناظره برگزار می‌کند اما نتیجه این مناظره‌ها چیست؟ اگر شورای نگهبان کمی کوتاه بیاید، یک «شومن» قوی می‌تواند رئیس‌جمهور شود؛ یعنی هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب و پشت پا بزند و متلک درشتی بیندازد. با یک خنده و اخم سه میلیون رای در کشور جابه‌جا می‌شود و این اصلاً منطقی نیست. تنها بحثی که مطرح نمی‌شود برنامه‌ها و چشم‌انداز آینده کشور است. بنابراین اصلاً نمی‌توان پیش‌بینی کرد در سال ۱۴۰۰ چه کسی می‌تواند برگ برنده‌ای در آینده سیاسی کشور داشته باشد.

اصلاً انتخابات را ملغی کنیم

آفتاب به نقل از محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، نوشت: الان دیگر کسی حرف آقای روحانی را باور نمی‌کند. مردم به این نتیجه رسیده‌اند که اعتمادی به حرف دولت نیست. اصلاً تا حالا چنین اتفاقی را در دوران انقلاب نداشته‌ایم. امروز خواسته مردم این است که چرا دولت به خواسته‌های مقام معظم رهبری جامه عمل نمی‌پوشد. مردم متوجه شده‌اند که اشکالی که داریم عدم هماهنگی دولت با سیاست‌های کلی نظام و مقام معظم رهبری است. یک راه اینکه اصلاً انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند. اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کمتر می‌شد و انسجام مدیریتی بالا می‌رفت، منتها نقش مردم کم می‌شد.

اگر نامه آمریکا باز می‌شد توطئه‌ها بر سر ما می‌ریخت

ایرنا به نقل از مهدی طائب نوشت: عزتی که رهبر معظم در دیدار آبه شینزو برای اسلام پدید آوردند، از زمان ظهور پیامبر (ص) تاکنون بی‌سابقه بوده است. امروز برای رهبر معظم انقلاب قدرتی به وجود آمده که آمریکا توسط نخست‌وزیر ژاپن نامه‌ای برای ایشان می‌فرستد، اما وقتی هیبت علوی و صولت نبوی را می‌بیند، آرام نامه را زیر میز می‌گذارد. رفتاری که رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن داشتند، الهام گرفته از خداوند بود، چون هیچ مشاوری نمی‌توانست بگوید در پس پرده این نامه چه توطئه‌هایی نهفته است. اگر این نامه باز می‌شد، توطئه‌ها بر سر ما می‌ریخت. رهبر معظم انقلاب با بسته نگه داشتن این نامه، راه همه توطئه‌ها را بستند.

صدور حکم انفصال ۶۰ قاضی متخلف

تسنیم به نقل از غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول دستگاه قضایی، نوشت: تا آخر اردیبهشت امسال 825 پرونده به دادگاه رفت که تعدادی از اینها دلالان ارزی بودند، یک تعداد از افراد دارای موقعیت‌های بالای اجتماعی و اقتصادی بودند. از 825 نفر برای 241 نفر حکم قطعی صادر شده و هفت نفر تبرئه شدند. 60 قاضی در یک سال گذشته از دستگاه قضایی انفصال پیدا کردند. یک دسته کسانی هستند که انفصال دائم از مشاغل قضایی و دولتی دارند. یک عده فقط از مشاغل قضایی انفصال پیدا کرده‌اند. عده‌ای با بازخریدی انفصال یافتند. عده‌ای علاوه بر انفصال و سلب صلاحیت قضایی، به اتهاماتشان رسیدگی می‌شود. همچنین در یک سال گذشته بیش از چهار هزار قاضی تشویق شدند.

دراین پرونده بخوانید ...