شناسه خبر : 31020 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

تاج‌زاده: امروز به لیست امید رای نمی‌دهم

اعتماد به نقل از مصطفی تاج‌زاده نوشت: من سال ۹۴ در زندان رای دادم. ذره‌ای هم تردید نداشتم. فردای انتخابات وقتی گوینده اخبار فهرست افرادی را که در تهران رای آوردند می‌خواند، اکثر آنها را نمی‌شناختم، فهمیدم لیست ما رای آورده است. من آن روز به لیست امید رای دادم اما امروز رای نمی‌دهم. آن زمان فقط می‌خواستیم مجلس را از دست تندروها خارج کنیم اما در این سال‌ها تحولات مهمی رخ داده است. یکی از آنها دخالت‌های روزافزون «دولت پنهان» تقریباً در تمام عرصه‌هاست؛ از تغییر اسم یک خیابان تا مسائل کلانی مانند ماندن در برجام یا خارج شدن از آن کار دست نهادهای انتخابی نیست. اصلاح‌طلبان هنوز نتوانسته‌اند برای شرکت در انتخابات به تصمیم قاطع برسند.

مخالفت امام با بودجه درخواستی سازمان تبلیغات

ایران نوشت: آیت‌الله موسوی‌تبریزی، دادستان کل انقلاب در زمان امام (ره)، در بیان خاطره‌ای از مرحوم امام توضیح می‌دهد: من خودم در جلسه‌ای بودم که آیت‌الله جنتی در رابطه با سازمان تبلیغات که رئیس آن بود، هزینه خواست. فکر کنم سال 61 بود، حضرت امام (ره) فرمودند من موافق نیستم و نمی‌دهم. آقای جنتی گفتند چرا؟ حضرت امام(ره) جواب دادند شما برای عکس من 80 هزار تومان از دولت پول خواستید اما من حاضر نیستم برای عکس من حتی یک تومان هزینه شود چون خلاف شرع است. این را در جلسه شورای عالی تبلیغات که من یکی از اعضای جلسه بودم، فرمودند و من خودم شنیدم و بدون واسطه نقل می‌کنم.

بابک زنجانی به خودش لقب بسیجی اقتصادی می‌داد

ایسنا نوشت: ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات «علیرضا زیبا حالت منفرد» معروف به جعبه سیاه پرونده «بابک زنجانی» برگزار شد. متهم در بخشی از دفاعیات خود اظهار کرد: وقتی رستم قاسمی وزیر نفت شد از بابک زنجانی خواست با وی همکاری کند و زنجانی به خودش بسیجی اقتصادی می‌گفت. وی درباره اتهام آب ریختن در نفت‌ها نیز گفت: من تا حالا یک نفت‌کش را از نزدیک ندیده‌ام چطور امکان دارد در نفت آب ریخته باشم. من از هیچ یک از اقدامات مجرمانه زنجانی اطلاع نداشتم. یک‌سال قبل از بازداشت او نیز رابطه‌ام را با ایشان قطع کردم. قاضی صلواتی در پایان جلسه، ختم دادرسی را اعلام کرد و گفت: دادگاه در مهلت قانونی حکم را صادر خواهد کرد.

می‌خواهم نظام را از موضوع تقلب تبرئه کنم

ایلنا نوشت: محمدرضا خاتمی، دبیرکل پیشین حزب مشارکت، پس از برگزاری سومین جلسه رسیدگی به اتهاماتش مبنی بر نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشحالم که این فرصت به کسانی که منتقد انتخابات ۸۸ هستند، داده می‌شود تا نظراتشان را بیان کنند. معتقدم این دادگاه می‌تواند ختم دعواهای سال ۸۸ باشد به شرط آنکه انصاف در آن رعایت شود و در بر پاشنه لجاجت نچرخد. خاتمی گفت: من سعی می‌کنم فتنه واقعی را نشان دهم. می‌خواهم دامن نظام را از موضوع تقلب تبرئه کنم. اگر فرصت شد در قسمت‌های بعدی دفاعیاتم خواهم گفت باید بررسی کنیم چه کسانی این دام را برای نظام پهن کرده‌اند برای اینکه بزرگان ما را به اشتباه انداخته‌اند.

دراین پرونده بخوانید ...