شناسه خبر : 30021 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

مصلحت مذاکره

روحانی:کسی نگوید دولت مذاکره کرد و پیش‌بینی عهدشکنی آمریکا را نکرد

رئیس‌جمهور در حرم امام(ره) گفت: کسی نگوید که دولت ایران مذاکره کرد و پیش‌بینی نکرد که آمریکا بعد از دو سال عهد‌شکنی می‌کند. معنای عهدوپیمان به این معنا نیست که طرف مقابل تا کی به آن پایبند می‌ماند، اصل مذاکره و عهد و پیمان به نفع ایران بوده و هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت.

حسن روحانی در مراسم تجدید میثاق اعضای دولت با آرمان‌های امام راحل و شهیدان تصریح کرد: تا زمانی که راه امام را می‌پیماییم و به آن معتقد هستیم و به سیاست‌های مقام معظم رهبری خلف صالح امام راحل احترام می‌گذاریم، هیچ قدرتی نه آمریکا و نه دیگران نمی‌تواند به ما آسیب برساند. روحانی اضافه کرد: امروز همه دنیا توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران را محکوم کرده و در مقابل از ایران حمایت می‌کنند. رئیس‌جمهور با بیان اینکه آمریکا تنها نسبت به ملت ایران بدعهد نیست، گفت: برخی‌ها نباید تفسیر نادرستی داشته باشند، امروز مشکلات ما عمدتاً به خاطر فشار آمریکا و اذناب آن است و نباید به‌جای محکوم کردن دشمنان، دولت خدمتگزار و نظام اسلامی مورد سرزنش قرار بگیرد و این می‌تواند بالاترین خسران و زیان باشد که کسی در کشور واقعیت‌ها را لمس نکند. روحانی افزود: آمریکا تنها نسبت به ملت ایران عهدشکن نیست، بلکه نسبت به اروپا، چین، نفتا و معاهده ترانس پاسیفیک هم عهدشکن است.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: کسی نگوید که دولت ایران در برابر دیگرانی به مذاکره نشست، اما پیش‌بینی نکرد که یکی از آنها بعد از دو سال صداقت و امانت‌داری را زیرپا بگذارد. بر اساس این منطق نعوذبالله پیامبر اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) صلح حدیبیه را امضا‌ کردند و امام حسن مجتبی(ع) پیمانی را امضا کردند که نمی‌دانستند طرف مقابل آن را زیر پا می‌گذارد. اصل عهد و پیمان به مصلحت کشور بوده و امروز هم است. 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها