شناسه خبر : 29612 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

نفرین همسر ضرغامی

خراسان نوشت: به هر دلیلی از حقوق 9 میلیون و 600 هزار تومانی آقای عزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق صداوسیما، سه میلیون تومان کسر شده. او در نامه‌ای اعتراضی به رئیس دیوان محاسبات نوشته است: «کسر این مبلغ ظلم به مدیری است که دریافتی دیگری جز اینجا ندارد. خانم من وقتی این ماجرا را فهمید شما را نفرین کرد چراکه کسر سه میلیون از آن «نظم زندگی» ما را برهم زده است.» آقای ضرغامی حتماً نمی‌دانند میلیون‌ها نفر در کشور طی سال‌های اخیر به دلیل رکود و بی‌نظمی‌های اقتصادی، نظم و نسق زندگی‌هایشان برهم ریخته است. افرادی که کل حقوقشان نصف سه میلیون‌تومانی است که از حقوق ایشان کم شده.

اصل حصر محکم به جای خودش باقی است

اعتماد در گفت‌وگو با میرمحمود موسوی نوشت: نمی‌دانم آقای آشنا چرا گفته از حصر فقط یک پوسته باقی مانده. شاید گزارش‌های نادرستی به ایشان و آقای روحانی منتقل می‌کنند. امیدوارم ایشان گزارش‌های نادرست را به جامعه منتقل نکند. این مثل نمک بر زخم پاشیدن است. حصر در جای خود قرار دارد و در خانه کوچه اختر روی میرحسین و رهنورد هنوز قفل است و کلیدش هم در دست دیگران است. اجازه خروج ندارند. اجازه تماس جز با فرزندان و اقوام درجه یک ندارند. برخلاف گفته آقای آشنا واقعیت آن است که تنها یک پوسته تغییر کرده است. اصل و مغز حصر محکم به جای خودش باقی است.

افزایش 10برابری تعداد امامزاده‌ها

خانه ملت  به نقل از غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، نماینده مجلس نوشت: کمتر از یک ماه پیش سازمان اوقاف بخشنامه‌ای صادر کرد که دیگر امامزاده‌ها افزایش پیدا نمی‌کند؛ ولی متاسفانه تعداد امامزاده‌ها همین‌طور در حال اضافه شدن است. از سازمان اوقاف می‌خواهم به این موضوع رسیدگی کند. آماری که در ابتدای انقلاب از تعداد امامزاده‌ها وجود داشت با آماری که پس از ۳۷ سال گرفته شد، نشان می‌داد که این تعداد حدوداً ۱۰ برابر شده است. در همین فاصله مجلس نهم تا مجلس دهم چندهزارتایی به آمار امامزاده‌ها اضافه شد. سوالی که مردم می‌پرسند این است که این داستان کی تمام می‌شود؟ نباید بعد از ۱۴۰۰ سال از تاریخی به بعد کشف امامزاده داشته باشیم.

با اصلاح‌طلبان ائتلاف نکردیم

تسنیم به نقل از محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، در واکنش به اظهارات اخیر سعید حجاریان نوشت: آقای رئیس‌جمهور همان آقای رئیس‌جمهوری است که در 30 سال پیش بوده با نظرات خودشان و تغییری نکرده. اینکه ما در سال 96 با گروهی نشسته باشیم و با هم چیزی را به عنوان ائتلاف امضا کرده باشیم، نه در سال 92 این کار را کرده‌ایم و نه در سال 96. ما در کنار اصلاح‌طلبان برای انتخابات تلاش کردیم اما اینکه بگوییم رئیس‌جمهور عدول و عبور کرده، حرف درستی نیست. خط آقای رئیس‌جمهور از اول هم همین بوده است. همین الان ما با بسیاری از اصلاح‌طلبان روابط خوبی داریم جز آنها که مواضع تندی دارند.

دراین پرونده بخوانید ...