شناسه خبر : 29228 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

شومن، پیروز انتخابات

دنیای اقتصاد به نقل از محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین نوشت: این مناظره‌هایی که در انتخابات پیش می‌آید خیلی از مردم آن را تماشا می‌کنند و مردم هم رای می‌دهند اما هرکس توانست دیگری را لوله کند، پیروز می‌شود. من این برنامه‌های تلویزیونی را که می‌بینم، به شوخی می‌گویم اگر شورای نگهبان کمی دیگر شل بگیرد چند سال آینده یک شومن رئیس‌جمهور ما می‌شود. در هر انتخاباتی چند ماه قبل و بعد از انتخابات فضای کشور درگیر انتخابات می‌شد؛ بنابراین ما انتخابات‌ها را دوتادوتا بر هم منطبق کردیم تا فضای کشور همیشه انتخاباتی نباشد. درباره کاندیداتوری آقای لاریجانی هم خیلی زود است و من موضعی ندارم که بیاید یا نیاید.

بنر حاشیه‌ساز 13 آبان

جمهوری اسلامی نوشت: در مراسم ۱۳ آبان در تهران، یک بنر دیده شد که ترامپ و نتانیاهو را در لباس سرخ و زانوزده در یک شنزار درست مثل اسرای بی‌گناه در برابر داعش نشان می‌داد و سردار سلیمانی را هم پشت آنان ترسیم کرده بود. این بنر اعتراض بسیاری از حضار در مراسم را برانگیخت که این مظلوم نشان دادن این دو جنایتکار و داعشی نشان دادن سردار ایرانی است و جابه‌جایی ارزش‌ها محسوب می‌شود. تلاش معترضان برای جمع کردن این بنر به جایی نرسید و متاسفانه عکس‌های زیادی از این بنر که ظالم را مظلوم و مظلوم را ظالم جلوه می‌دهد برداشته و مخابره شد! چرا عده‌ای با یک کج‌سلیقگی مرتکب ضدتبلیغ می‌شوند؟

تایید دیدار خصوصی خاتمی

خبرآنلاین به نقل از محمدرضا خاتمی نوشت: دیدار خصوصی برادرم با پادشاه عربستان صحت دارد اما محتوای آن را طوری که سردار نقدی بیان کرد تکذیب می‌کنم. برادرم با حسنی مبارک و حتی جان کری هم دیدار کرده بود و بعداً گزارش این دیدارها را به رهبری هم داده بود. او همچنین گفت: کاش معین سال ۸۴ به نفع کروبی کنار می‌رفت. سال 84 می‌دانستیم که هر کسی با هاشمی به دور دوم انتخابات برود پیروز خواهد شد اما فکر نمی‌کردیم آن فرد احمدی‌نژاد باشد. بزرگ‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان در سال 88 این بود که کاندیدا معرفی کردند، نباید این کار را می‌کردیم. شاید 1400 به این نتیجه برسیم که اصلاً کاندیدایی معرفی نکنیم.

یگان حفاظت آستان قدس رضوی

ایرنا نوشت: آستان‌نیوز به‌ تازگی اعلام کرده، سردار علی‌اکبر افراسیابی، با حکم سردار سرتیپ حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به سمت فرمانده «یگان حفاظت آستان قدس رضوی» منصوب شده و سیدابراهیم رئیسی، در جلسه معارفه افراسیابی، علت تاسیس این یگان حفاظتی را پیگیری قانونمند فعالیت‌هایی که صبغه انتظامی دارند، عنوان کرده است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اما در واکنش به این موضوع گفت: حفاظت از اماکن بر عهده نیروی انتظامی است و مساله حفاظت از حرم امام‌رضا(ع) تاکنون به خوبی انجام گرفته است. نمی‌دانم چه ملاحظاتی رخ داده که اقدام به ایجاد چنین یگانی کرده‌اند. اما از دلیل شکل‌گیری این یگان و تفاهمنامه آستان و نیروی انتظامی بی‌اطلاعم.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها