شناسه خبر : 24847 لینک کوتاه

فصل دیدوبازدید

روسای سه قوه بار دیگر با همدیگر دیدار کردند

جلسات گاه‌به‌گاه روسای سه قوه حالا نظم گرفته و با فواصل زمانی بسیار کمتر، هر دو،سه هفته یک‌بار آنها گرد هم جمع می‌شوند و به بحث و بررسی موضوعات روز می‌پردازند.

جلسات گاه‌به‌گاه روسای سه قوه حالا نظم گرفته و با فواصل زمانی بسیار کمتر، هر دو،سه هفته یک‌بار آنها گرد هم جمع می‌شوند و به بحث و بررسی موضوعات روز می‌پردازند. پاییز امسال برای روسای سه قوه، فصل دیدوبازدید شد تا آنان به دور از تریبون‌های رسمی به ضیافت یکدیگر بروند. نشست هفته قبل، سومین نشست سران سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه در دولت دوازدهم بود که به میزبانی رئیس‌جمهوری برگزار شد. اگرچه گزارشی از این جلسات منتشر نمی‌شود اما روحانی اصولاً گزارشی مختصر از کلیت جلسات ارائه می‌کند. او پس از این نشست در جمع خبرنگاران گفت: اولین موضوع مورد بحث در این نشست، وضعیت مردم در استان کرمانشاه بود. محور دیگر این نشست گویا بودجه سال 97 بوده؛ اولین بودجه دولت دوازدهم و مشکلاتی که در خصوص منابع درآمدی و هزینه‌ها وجود دارد. بررسی وضعیت سپرده‌گذاران موسسات اعتباری هم محور دیگر نشست سران بود. روحانی در این خصوص گفت از جلسات پیش تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ کرده بودیم و ظرف هفته‌های گذشته نیز هماهنگی خوبی به وجود آمد و امیدوارم در سایه هماهنگی امروز بین سه قوه، برخی از موسسات دیگری که سپرده‌گذاران آنها دچار مشکل هستند بتوانند پولشان را دریافت کنند و این در حالی است که اگر این هماهنگی‌ها انجام نمی‌گرفت، طبق روال عادی اجرای آنها خیلی طولانی‌تر می‌شد. رئیس‌جمهور افزود: نشست سران قوا عمدتاً برای تسریع در امور است و هماهنگی مسائلی که انجام آنها به طول می‌انجامد، در این جلسات مطرح می‌شود و امور به پیش می‌رود.

علاوه بر اقتصاد، سیاست خارجی هم محور دیگر این نشست بود. آنچه در منطقه و کشورهای همسایه ایران می‌گذرد. روحانی در این خصوص گفت: در سوریه تلاشی که از سوی ملت، ارتش و همه حامیان سوریه انجام شد و موفقیتی که در برابر تروریست‌ها به دست آمد، موجب ویرانی پایه‌های اصلی داعش شد؛ البته هنوز راه طولانی در مبارزه با تروریسم در منطقه وجود دارد و آنهایی که این توطئه را علیه ملت‌های منطقه طراحی کردند، به این سادگی دست‌بردار نخواهند بود و ما هم باید هوشیاری خودمان را حفظ کرده و تلاش‌مان را در این زمینه مضاعف کنیم. 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها