شناسه خبر : 24642 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

خبرآنلاین: حسن روحانی در حکمی حمید ابوطالبی را که پیش از این سمت معاونت سیاسی دفتر رئیس‌جمهور را بر عهده داشت به عنوان مشاور خود انتخاب کرد.

ایسنا: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، در حکمی مجید تخت‌روانچی را به‌ عنوان معاون سیاسی خود منصوب کرد.

ایرنا: سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده وزیران خارجه فرانسه و انگلیس تا قبل از پایان سال میلادی جاری به تهران سفر خواهند کرد.

ایلنا: مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بپذیریم در این کشور مشکل وحدت داریم و خودمان خودمان را حذف می‌کنیم.

ایسنا: ولادیمیر پوتین به دنبال وقوع زلزله در غرب ایران تسلیت خود را به حسن روحانی و مردم ایران اعلام کرد.

ایرنا: معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور از حضور حسن روحانی در یک برنامه تلویزیونی برای ارائه گزارش درباره عملکرد 100 روز آغازین دولت دوازدهم خبر داد.

ایسنا: وزیر خارجه قطر گفت: ایران همسایه کشورهای خلیج (فارس) است و با آن منافع مشترک داریم. بحران با ایران را باید از طریق گفت‌وگو حل کرد.

ایرنا: رویترز گزارش داد: ایران درخواست رئیس‌جمهور فرانسه برای گفت‌وگو درباره برنامه موشکی بالستیک تهران را رد کرده است.

ایسنا: رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از نتانیاهو به دلیل حمایتش از سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل که در آن علیه ایران صحبت کرده بود، قدردانی کرد.

ایسنا: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تلاش‌های رئیس‌جمهور ترامپ برای تغییر در برجام نوشت: باید با کره‌شمالی درباره برنامه‌های موشکی و هسته‌ای‌اش مذاکره کرد اما توافق هسته‌ای با ایران قابل مذاکره نیست.

مهر: معاون اول رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای از اعضای هیات دولت و استانداران سراسر کشور خواست، یک روز در ماه را برای ملاقات مردمی تعیین کنند.

تسنیم: رئیس‌جمهور لایحه الحاق دولت ایران به موافقت‌نامه حمل‌و‌نقل بین‌المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای این‌گونه جابه‌جایی‌ها را برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

مهر: رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم گرامیداشت پنجاهمین سالگرد فعالیت رآکتور تحقیقاتی تهران گفت: اگر برجام به هم بخورد ما آنها را حیرت‌زده خواهیم کرد.

خانه‌ملت: وزیر امور خارجه گفت آمریکا تاکنون ۶۰ میلیارد دلار حکم علیه ایران صادر کرده و ایران هم به همین میزان حکم علیه ایالات متحده صادر کرده است.

دراین پرونده بخوانید ...