شناسه خبر : 24545 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

خانه ملت: فرهاد فلاحتی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رقم تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان را بین ۱۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ابعاد طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار گسترده است. برخی تلاش دارند کار تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به تاخیر بیفتد.

ایرنا: رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور گفت: در مورد عضو زرتشتی شورای شهر یزد مجلس به توافق خوبی با قوه قضائیه رسیده مبنی بر اینکه تا زمانی که قانون تغییر نکند آقای سپنتا نیکنام بتواند مانند دوره قبل به کار خود ادامه دهد دولت هم همواره نظرش همین بوده است.

ایلنا: روابط عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد: دستور موقت صادره در خصوص عضو شورای شهر یزد به قوت خود باقی است.

ایسنا: حسین کروبی با اشاره به دیدار کل خانواده مهدی کروبی با ایشان گفت: اعضای خانواده هر زمانی که مایل باشند می‌توانند با پدر دیدار داشته باشند. اسامی برخی افراد و زمان ملاقات آنها بعد از بررسی،  انتخاب می‌شود  که اولین دیدار هم دیدار 20 روز پیش آقای دوستی با مهدی کروبی بوده و از آن زمان دیگر دیداری با پدر انجام نشده است.

ایلنا: علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس، از ماموریت هیات‌رئیسه به وی برای جلسه با سوال‌کنندگان از رئیس‌جمهور درباره بحران موسسات اعتباری خبر داد.

ایسنا: نماینده کاشان با درخواست پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: ضرر تعطیلی یک واحد تولیدی کمتر از ضرر تعطیلی یک مسجد نیست.

ایرنا: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه بند T برجام، یک بند مربوط به دسترسی‌ها نیست، گفت که بازرسان آژانس به تمام مکان‌های مورد نیاز بازرسی در ایران دسترسی دارند.

مهر: رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه امکان برقراری عمره برای ایرانی‌ها در شرایط فعلی فراهم نیست، گفت: اواخر آذرماه ایران و عربستان بر سر حج واجب مذاکره خواهند کرد.

ایلنا: ناظم دباغ، نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران گفت: وقتی حکومت اقلیم کردستان عراق می‌گوید همه‌پرسی را تعلیق می‌کنیم و به قانون اساسی عراقی پایبندیم، دیگر همه‌پرسی به تاریخ پیوسته است.

تسنیم: فرمانده معظم کل قوا در احکام جداگانه‌ای امیر سرتیپ محمدحسین دادرس را به جانشینی فرمانده کل ارتش، امیر‌ دریادار‌ حبیب‌الله سیاری را به معاونت هماهنگ‌کننده ارتش و امیر دریادار حسین خانزادی را به فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

دراین پرونده بخوانید ...