شناسه خبر : 24341 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایسنا: سند گشایش دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی امضا شد. بر اساس این سند، سوئیس حفاظت منافع کشورمان را در عربستان سعودی بر عهده خواهد داشت. سوئیس متقابلاً حافظ منافع عربستان در تهران نیز شده و قرار است در این چارچوب توافقی بین مقامات عربستان و سفارت سوئیس در این کشور به طور جداگانه به امضا برسد.

صدا و سیما: رئیس سازمان صدا و سیما ممنوع‌التصویری شهردار تهران را تکذیب کرد.

ایسنا: محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت طبق گزارشات ارائه‌شده بدهی قطعی دولت به سازمان تامین اجتماعی ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است.

ایرنا: وزیر امور خارجه ایران در جمع ایرانیان مقیم آفریقای جنوبی گفت: لجن‌پراکنی افرادی مانند ترامپ نمی‌تواند ذره‌ای در دفاع، مقاومت و سربلندی مردم ایران خدشه وارد کند.

خانه ملت: نماینده کرمانشاه ضمن توضیح درباره روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه و تمامی اتفاقات پشت پرده آن گفت: منتظر باشید که بعد از شهرام جزایری و بابک زنجانی نفر سوم هـ..‌د. خواهد بود.

تسنیم: دولت محلی اقلیم کردستان در بیانیه‌ای رسمی، تعلیق همه‌پرسی و پایان درگیری نظامی با دولت مرکزی عراق را پیشنهاد کرد.

ایسنا: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد به‌رغم خودداری از تایید توافقنامه هسته‌ای ایران مخالف ادامه روابط تجاری فرانسه و آلمان با ایران نیست.

مهر: محمدجواد ظریف در نامه‌ای به فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به آخرین موارد نقض برجام و بدعهدی‌های آمریکا به ویژه آنچه در سخنرانی دونالد ترامپ در 21 مهرماه مطرح شد،‌ مراتب اعتراضی کشورمان را اعلام کرد.

شانا: وزیر نفت تاکید کرد که توتال اجرای قراردادهای خود را شروع کرده و قراردادهای دیگر نیز در دستور کار است. همچنین شرکت‌های داخلی در قراردادهای نفتی می‌توانند صد درصد کار را انجام دهند ولو اینکه قرارداد با کشور خارجی باشد.

ایسنا: غلامرضا مصباحی‌مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: آقای روحانی در جلسه دیدار با اعضای جامعه روحانیت به ادامه این‌گونه جلسات اشاره کردند، بنابراین احتمال دیدار دوباره اعضای جامعه روحانیت با رئیس‌جمهوری وجود دارد.

ایرنا: هلگا اشمید، دیپلمات ارشد اروپایی با تاکید بر اینکه جایگزینی برای برجام وجود ندارد، گفت: مذاکره دوباره در مورد توافق هسته‌ای ایران امکان‌پذیر نیست.

ایرنا: نتایج نظرسنجی شبکه سی‌ان‌ان نشان می‌دهد که اکثر مردم آمریکا معتقدند دولت ترامپ نباید از برجام خارج شود.

دراین پرونده بخوانید ...