شناسه خبر : 24211 لینک کوتاه

مقوم وحدت

رئیس‌جمهوری: جهان در کنار برجام و ایران ماند

حسن روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تمام برنامه‌ریزی‌های بدخواهان این بود که همزمان با این سخنان، مردم را در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی نگران و ناامید کنند، افزود: ثبات و آرامش در بازار و شاخص‌های اقتصادی، نشان داد امروز اقتصاد ایران در برابر فشارهای سیاسی خارجی مقاوم شده و تاثیر نمی‌پذیرد.

حسن روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تمام برنامه‌ریزی‌های بدخواهان این بود که همزمان با این سخنان، مردم را در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی نگران و ناامید کنند، افزود: ثبات و آرامش در بازار و شاخص‌های اقتصادی، نشان داد امروز اقتصاد ایران در برابر فشارهای سیاسی خارجی مقاوم شده و تاثیر نمی‌پذیرد. رئیس‌جمهوری با تقدیر از یکپارچگی و هوشیاری مسوولان، احزاب و مردم در قبال سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا گفت: سخنان اخیر ترامپ با آگاهی و ایستادگی مردم بی‌اثر شد.

رئیس شورای‌ عالی امنیت ملی به مخالفت‌ها و دشمنی‌های آمریکا از بدو انقلاب اسلامی تاکنون اشاره کرد و گفت: درعین‌حال این‌گونه سخنان سخیف و نادرست نسبت به ملت ایران از سوی روسای جمهور آمریکا بی‌سابقه است و قبل از هر چیز نشانه اختلافات و عدم مشروعیت داخلی آنها و از سوی دیگر نگرانی از افزایش قدرت منطقه‌ای و نقش فزاینده ایران در مناسبات بین‌المللی است.

روحانی تظاهر به عهدشکنی از سوی روسای جمهور آمریکا را نیز بی‌سابقه دانست و افزود: از یک‌سو لغو تعهدات ملی و دولت قبلی آمریکا مانند بیمه اجتماعی و از دیگر سو لغو تعهدات دوجانبه و بین‌المللی مثل پیمان آب‌وهوایی پاریس، یونسکو و قراردادهای تجاری، دولت فعلی آمریکا را در مسیر انزوا و بی‌اعتباری قرار داده است. رئیس‌جمهوری به عکس‌العمل جامعه جهانی به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران و توافق هسته‌ای نیز اشاره کرد و افزود: حتی متحدان سنتی آمریکا مثل اروپا نه‌تنها با دولت آمریکا همراهی نکردند، بلکه بلافاصله و صراحتاً در بیانیه و سخنرانی اعلام مخالفت و تاکید کردند در کنار برجام می‌مانند و به همکاری با ایران ادامه می‌دهند. رئیس شورای ‌عالی انقلاب فرهنگی اعتماد مردم به نظام و دولت و امید آنان به آینده را بزرگ‌ترین سرمایه برای ایستادگی در برابر بدخواهی‌ها دانست و اظهار امیدواری کرد قوا، نهادها و چهره‌های سیاسی در کنار مردم مقوم وحدت و انسجام ملی باشند.