شناسه خبر : 23104 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

تکذیب کنایه به رئیسی 

a-18-1نوشت: پرویز فتاح در برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سوال که «شما گفته بودید قدر حکمی که آقا به من داده‌اند را می‌دانم و برخی می‌گویند این جمله کنایه به آقای رئیسی است» گفت: من واقعاً چنین نیتی نداشتم و برای کار خود عرض کردم که این کار برای من چه چیزی کم دارد که بخواهم بروم کمبودم را جبران کنم و به مقامی برسم، من این کار را دوست دارم و شرفی برای خود می‌دانم.  او در پاسخ به احتمال کاندیداتوری در سال 1400 گفت: معلوم است که فردا زنده‌ایم؟ برای چهار سال بعد نقشه می‌کشیم؟ چرا باید چنین چیزی را بیان کنم؟ 

♦♦♦

حسن خمینی و قالیباف در فرحزاد 

a-18-2نوشت: سیدحسن خمینی در مراسم تقدیر از محمدباقر قالیباف گفت: آقای قالیباف و بنده شب‌های متعددی را با لباس‌های مبدل در برخی از دره‌های تهران از جمله دره فرحزاد که در آنجا معتادان بوده‌اند تا صبح گذرانده‌ایم و با معتادان گعده‌ برگزار کرده‌ایم و در واقع آقای قالیباف مشکلات را کاملاً لمس کرده‌اند. اینکه فردی مشکلات را لمس کرده باشد، می‌تواند در حل آنها نیز اقدام لازم را انجام بدهد و یکی از رموز توفیق آقای قالیباف، دردهایی است که حس کرده است. همچنین علی مطهری، با اشاره به خدمات قالیباف در شهرداری تهران گفت: «به دولت پیشنهاد کردم از شخص ایشان به‌عنوان یکی از وزرا استفاده کند که مورد موافقت قرار نگرفت.» 

♦♦♦

واکنش کیهان به درگذشت ابراهیم یزدی 

a-19-2در واکنش به خبر درگذشت ابراهیم یزدی نوشت: محافل مدعی اصلاح‌طلبی و طرفداری از خط امام، به تمجید و تحریف درباره رئیس گروهک نهضت آزادی پرداختند. طیفی از اصلاح‌طلبان که در گذشته «چپ» توصیف می‌شدند در کنار اعضای برخی گروهک‌ها، القاب و عناوینی را به ابراهیم یزدی نسبت داده‌اند که با سابقه و مواضع دوگانه وی تناقض دارد. جالب اینکه کسانی چون خاتمی و روحانی که تمجیدهای بلندبالا از یزدی به جای آورده‌اند، در گذشته صریح‌ترین و جدی‌ترین مواضع را درباره نفاق گروهک نهضت ‌آزادی و حتی شخص یزدی داشته‌اند. چگونه مدعیان خط امام و اصلاح‌طلبی از فرد و گروهکی تمجید می‌کنند که هم ‌التقاطی بود، و هم معارض با انقلاب؟!

♦♦♦

سیگنال خوش سخنان رئیس‌جمهور 

a-19-3به نقل از ناصر ایمانی درباره سخنان روحانی در تلویزیون نوشت: صحبت‌های آقای رئیس‌جمهور را باید به فال نیک گرفت که خوشبختانه ما با فضای انتخابات و حتی با ادبیات و نوع موضع‌گیری‌های آقای روحانی در چهار سال اول فاصله گرفتیم و این خیلی مطلوب برای اداره کشور است چون بحث این جناح و آن جناح نیست. البته این مشی فقط مختص به صحبت‌های تلویزیونی او با مردم نبود بلکه در یک ماه و نیم گذشته آقای روحانی تغییر روش داد و متناسب با آن سران دیگر قوا و نهادهای دیگر از این تأسی کردند. الان حاشیه در سطح روسای قوای سه‌گانه و مسوولان بلندپایه کمتر داریم. 

 

 

دراین پرونده بخوانید ...