شناسه خبر : 22901 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

گفتیم احمدی‌نژاد انصراف دهد 

a-20-1نوشت: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در توضیح تلاش برای اعلام انصراف محمود احمدی‌نژاد گفت: این دوره به نتیجه رسیدیم، قبل از اینکه اسامی را به وزارت کشور اعلام کنیم، به برخی از آقایان اطلاع دهیم، از جمله آقای احمدی‌نژادکه اگر می‌خواهند انصراف دهند. من به دکتر الهام اطلاع دادم و گفتم چنین وضعیتی هست و ممکن است تا ساعات آینده نتایج را اعلام کنیم و نظر به ایشان مثبت نبود و می‌توانید اعلام کنید و ما می‌توانیم مانند بقیه در لیست انصرافی‌ها قرارش دهیم. ایشان تردید داشتند و گفتند بعید است قبول کنند و دیگر پاسخی تا ساعتی که ما قرار بود اعلام کنیم، نیامد. 

♦♦♦

فرصت‌ از دست رفته احمدی‌نژاد 

a-20-2در گفت‌وگو با پرویز فتاح، وزیر نیروی دولت احمدی‌نژاد نوشت: رفتن آقای احمدی‌نژاد به وزارت کشور و ثبت نام کردن در انتخابات کار درستی نبوده چون رهبری معظم نهی فرموده بودند. اگر عدم تایید صلاحیت ایشان مطرح نمی‌شد، الان چه فضایی درباره ایشان بود؟ فرصتی برای آینده او بود ولی الان دیگر همه فرصت‌ها برای احمدی‌نژاد از دست رفته است. این حرکت کلاً خیلی خردمندانه و منطقی ارزیابی نمی‌شود. ‌موافق رفتارهای آقای احمدی‌نژاد پس از بازداشت بقایی نیستم، حرکت‌های تند افراطی جواب نمی‌دهد، نظام هم نشان داده که قدرتمندتر و صبورتر  از آن است که در مقابل چنین حرکاتی ‌کوتاه بیاید. نظام کوتاه نمی‌آید و طرف مقابل است که محکوم به شکست یا قبول بعضی از شرایط می‌شود.

♦♦♦

تعارض در سخنان روحانی 

a-21-2در یادداشتی به قلم عباس عبدی نوشت: آقای روحانی گفته در معرفى ١٧ وزیر تحت فشار هیچ جناح و حزبى نبودم اما باز می‌گوید سه زن را براى وزارت انتخاب کرده بودم اما به هر دلیلی نشد. این جملات همخوانی ندارد. اگر تحت فشار نیستید پس چرا وزیر علوم ندارید؟! یعنی کسی را پیدا نمی‌کنید؟! شاید هم با گفتن ١٧ وزیر آن را استثنا کرده‌اند! بهتر است به جای چنین ادعایی تا حدی فشارها را شفاف کرد تا معلوم شود چه فرآیندی در این تصمیم وجود داشته است و  آیا رعایت ملاحظات فعلی درست بوده است یا خیر؟ بنابراین تحت فشار نبودن واقعیت ندارد و حسنی هم نیست. 

♦♦♦

انتقام سخت از داعش

a-21-3به نقل از شبکه خبری المیادین نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات گسترده‌ای را به منظور گرفتن انتقام خون شهید حججی که چند روز پیش توسط تروریست‌های تکفیری در سوریه به شهادت رسید، در منطقه‌ای به نام صمیمه در این کشور آغاز کرده است. سردار سرتیپ پاسدار رمضان شریف سخنگوی سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصمم‌تر از گذشته حمایت‌های مستشاری خود از ارتش و نیروهای مردمی سوریه را تا برچیده شدن بساط تروریسم تکفیری از این کشور ادامه خواهد داد. انتقام سخت از داعش و تکفیری‌ها، به‌واسطه شهادت «شهید حججی» و مدافعان حرم در دستور کار سپاه قرار داشته و در زمان مقتضی عملیاتی می‌شود. 

 

دراین پرونده بخوانید ...