شناسه خبر : 21945 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها

ایلنا: پرویز کاظمی، وزیر رفاه دولت نهم گفت: اصولگرایان باید تیغ جراحی را بردارند و تفکراتشان را اصلاح کنند و در این صورت است که می‌توانند در عرصه سیاسی کشور حضور پیدا کنند.

فارس: در پی اقدام تروریستی چهارشنبه هفدهم خردادماه در مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام خمینی (ره)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای به تشریح این اقدام ددمنشانه پرداخت و اعلام کرد: ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذاریم.

ایسنا: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان حوادث تروریستی تهران را محکوم و با جمهوری اسلامی ایران ابراز همدردی و اعلام همبستگی کرد.

ایلنا: غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، نایب‌رئیس نخست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در نامه‌ای خطاب به نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران تاکید کرد ادامه حصر به صلاح نظام نیست. ادامه هفت‌ساله حصر آن هم با نقض قانون هیچ‌گونه توجیهی ندارد و سوابق ارزشمند حصرشدگان در انقلاب قابل چشم‌پوشی نیست.

ایسنا: وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: طرح ادعاهای جدید در خصوص FATF خلاف واقع و غیرمسوولانه است. نام هیچ سردار و مسوول ایرانی در لیست وجود ندارد.

ایسنا: دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: حکم برائت دختر وزیر آموزش‌وپرورش صادر شده و پرونده مختومه است.

ایرنا: محمدعلی نجفی با حکم احمدی‌دانش‌آشتیانی، وزیر آموزش‌وپرورش عضو هیات‌امنای صندوق ذخیره فرهنگیان شد.

ایلنا: رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: شهرداری تهران برای استخدام‌های خود از سازمان امور اداری و استخدامی کل کشور باید مجوزهای لازم را کسب کند. در پایان سال 13۹۴ مجوزی را از سازمان استخدامی کشور گرفته‌اند. اما ممکن است اقدامات دیگر هم انجام شود که در چارچوب این مجوز نباشد که این مسائل قابل بررسی است که حتماً ما هم به آن رسیدگی می‌کنیم.

مهر: سخنگوی سازمان انرژی اتمی از ابراز علاقه چند کشور آسیایی برای خرید آب‌سنگین ایران و انجام مذاکره میان طرفین خبر داد.

ایرنا: رئیس فراکسیون امید در اینستاگرام خود به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی با هشدار نسبت به تحریف اندیشه‌های امام، تاکید کرد: راز و رمز محبوبیت امام خمینی در بین مردم این بوده است که ایشان محور وحدت نیروهای انقلاب بودند و چه سخت است ببینیم یاران امام و انقلاب از سوی نیروهای داخلی و خارجی مورد هجمه قرار می‌گیرند و امروز به جای آنکه میدان‌دار باشند در محدودیت به سر ببرند.

 

دراین پرونده بخوانید ...