شناسه خبر : 21617 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

شعار چهار‌درصدی رجزخوانی است 

a-20-1به نقل از علاالدین بروجردی، نماینده اصولگرای مجلس نوشت: اصولاً نه‌تنها در انتخابات ایران بلکه در کشورهای مختلف، سیاستی که کاندیداها دنبال می‌کنند جلب و جذب هرچه بیشتر آرای مردم است. طبیعتاً کاندیداها مبتنی بر کاستی‌هایی که در مقطع انتخابات در جامعه وجود دارد راه‌حل‌هایی را که به نظرشان می‌رسد بیان می‌کنند؛ اگرچه ممکن است این راه‌حل‌ها به لحاظ کارشناسی دقیق نباشد. به هر حال در مقطع فعلی با تکیه بر نیازهای اقتصادی مردم برای رای آوری تلاش می‌شود. باید دید شعار انتخاباتی که مردم را به دو بخش چهار‌درصدی و ۹۶‌درصدی تقسیم می‌کند برای چیست؟ این‎گونه تعابیر در رجزخوانی‌ها گفته می‌شود، خیلی آن را جدی نگیرید.

♦♦♦

پول بیلبوردها علیه مذاکرات از کجا آمد؟ 

a-20-2در گفت‌وگو با وزیر خارجه نوشت: دوستان ما در داخل می‌گویند «پرواز هواپیماهای کاغذی در فضای انتخابات» یعنی دارند به خارجی خط می‌دهند که شما قرار نیست این هواپیما را به ما بدهید و ما آماده‌ایم تعهدات شما اجرا نشود. هنگام مذاکرات بیلبوردها و پلاکاردهای متحدالشکلی در سطح شهر نصب شد. پولش از کجا آمد؟ کدام منبع مالی در این حجم وسیع؟ من بعید می‌دانم کار فردی بود. چون هیچ‌کدام از اینها دست‌نویس نبود بلکه متحدالشکل، یک شکل و یک قیافه با بهترین چاپ رنگی بود. این پول‌ها از کجا آمد و چگونه خرج شد؟ چه فایده‌ای داشت و چه کمکی به هیات مذاکره‌کننده کرد؟ 

♦♦♦

مخالفان برجام در ستادتان چه می‌کنند؟

a-21-1در گفت‌وگو با محمدرضا خاتمی نوشت: وقتی یکی از نامزدها وعده‌های نجومی می‌دهد، می‌توان آن را پای کم‌اطلاعی‌اش از کشورداری دانست اما تعجبم از آن نامزدی است که 12 سال شهردار تهران بوده و همچنان وعده‌ نجومی می‌‌دهد. او در اداره پایتخت مانده و بدهی‌های چند‌ده هزار میلیاردی روی دست شهردار بعدی گذاشته با کدام کارنامه می‌خواهد اداره کشور را در دست بگیرد؟ وقتی آقایان می‌گویند برجام را محترم می‌شماریم فقط شعار می‌دهند یا در عمل به آن پایبندند؟ پس چرا مخالفان برجام در ستاد او جمع شده‌اند؟ آیا محترم شمردن برجام برای جذب رای است؟ آیا اگر به قدرت برسند همان کاری را با برجام نمی‌کنند که ترامپ می‌خواهد؟

♦♦♦

یارانه 150 هزار تومانی تخلف نیست؟

a-21-2به نقل از عبدالله نوری، وزیر کشور دولت اصلاحات نوشت: یک وقتی می‌گفتند اگر کاندیدایی پول دهد که به او رای دهند، تخلف است. حال اگر کسی بگوید به من رای دهید تا از ماه آینده ماهانه ١٥٠ هزار تومان به شما بدهم هیچ اشکالی ندارد؟ مجلس و رئیس مجلس می‌گویند که این حرف‌ها را نزنید؛ چنین بودجه‌ای وجود ندارد، ولی می‌گویند. خوب است یکی از کاندیداها بگوید این پول را از کجا می‌آورد؟ مگر فردی در کشور هست که از بودن فقر خوشحال شود؟ کاندیداها باید بگویند من برای رفع فقر این کار را می‌کنم؛ نه‌اینکه بگوید من بنا دارم فقر نباشد! همه بنا دارند فقر نباشد. 

 

دراین پرونده بخوانید ...