شناسه خبر : 21399 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

مقام معظم رهبری: نامزدها نگاهشان به ملت باشد نه بیرون از مرزها

ایستادگی راه پیشرفت

مقام معظم رهبری به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توصیه کردند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره‌ها نگاهشان به مردم باشد و نه خارج از مرزها.

مقام معظم رهبری به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توصیه کردند برای پیشرفت کشور و باز کردن گره‌ها نگاهشان به مردم باشد و نه خارج از مرزها. رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث و در دیدار با مسوولان نظام، قشرهای مختلف مردم و سفیران کشورهای اسلامی گفتند: ملت با حضور در انتخابات پیشِ رو، دشمنان اسلام و ایران را مایوس خواهد کرد. همچنین ایشان از نامزدهای انتخابات خواستند در تبلیغات و برنامه‌هایشان به مردم یک قول دهند: قول بدهند که برای پیشرفت کشور، توسعه اقتصادی و باز کردن گره‌ها، به بیرون از مرزها، نگاه نخواهند کرد بلکه به توانایی‌های ملت و ظرفیت‌های کشور چشم می‌دوزند.

ایشان با ابراز تاسف از توفیق سیاست‌های تفرقه‌افکنانه آمریکایی‌ها در منطقه گفتند: غارتگران دستشان در جیب برخی کشورهای منطقه است و برای ادامه این کار، سعی می‌کنند جمهوری اسلامی یا ایران یا تشیّع را دشمن آنها جلوه دهند اما همه باید این نکته را درک کنیم که اتحاد و ایستادگی در مقابل زورگویان، راه پیشرفت جهان اسلام است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، عزم و اراده ملت ایران را در مقابله با زورگویی‌ها، اختلال‌ناپذیر و قاطع خواندند و خاطر نشان کردند: همه ملت، جوانان و مردم انقلابی و مومن در مقابل مستکبران ایستاده‌اند و در هر کشوری، این ایستادگیِ بر‌گرفته از بعثت پیامبر محقق شود، دشمنان هیچ تعرض و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. ایشان با اشاره به ابعاد مختلف انتخابات افزودند: شرکت در انتخابات در نظام اسلامی، وظیفه مردم و تبلور «شأن و حق و قدرت» آنان در شکل‌دهی به راس اجرایی حکومت است، ضمن اینکه ایستادگیِ یکپارچه ملت، جسارت دشمن و توانایی تحرک و تعرض را از او سلب می‌کند. رهبر انقلاب اسلامی، سیاست‌های مشترک و تهدید‌آمیز همه مسوولان گذشته و حال آمریکا را در مخالفت با ملت ایران، نشانه نیت خباثت‌آلود مسوولان همه جریان‌های سیاسی این کشور دانستند و افزودند: آمریکایی‌ها در همه زمان‌ها برای ضربه زدن به ایران هر کاری می‌توانستند انجام داده‌اند اما همه بدانند هر کسی علیه ملت ایران تعرض کند، بدون تردید، به ضرر خودش تمام می‌شود چرا‌که عکس‌العمل ملت ایران در مقابل این حرکت، مستحکم خواهد بود. 

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها