شناسه خبر : 35360 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

تسنیم: در حالی که صنایع لبنی بیش از ۱۲ میلیارد تومان جریمه شده‌اند اما قیمت لبنیات دوباره افزایش یافته و به نظر می‌رسد که دخالت دولت تاثیری در تنظیم بازار، رعایت قیمت‌های مصوب و حقوق مصرف‌کنندگان نداشته است.

خبرآنلاین: مدیرعامل بورس تهران با اشاره به اینکه از این پس معاملات بازار سهام از ساعت ۸:30 تا ۱۱ و ۱۱:30 تا ۱۵ انجام می‌شود، گفت: سه گروه هلدینگ چندرشته‌ای، فلزات اساسی و پالایشی‌ها به نوبت بعدازظهر منتقل می‌شود و گروه خودرو و بانک در نوبت صبح باقی می‌ماند.

ایسنا: طبق اعلام مسوولان در شورای عالی مناطق آزاد به غیر از خودروهای آمریکایی یا سفارش آمریکا، مابقی خودروهای دپوشده این مناطق با مصوبه هیات وزیران ترخیص شده است.

میزان: جلیل جلالی‌فر، عضو اتاق مشترک ایران و روسیه، از راه‌اندازی خط دائمی کشتیرانی کانتینری در دریای خزر بین این دو کشور و حرکت اولین کشتی در سپتامبر ۲۰۲۰ خبر داد.

ایرنا: مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: وزن زیاد مرغ‌های ایران مانع از صادرات می‌شود و عرضه با وزن کمتر از دو کیلوگرم باید در دستور کار باشد تا در بازارهای خارجی بتوان رقابت کرد. وزن استاندارد تحویل به کشتارگاه مرغ زنده در دنیا دو تا 1 /2 کیلوگرم است.

باشگاه‌خبرنگاران: عباس معمارنژاد، معاون وزیر اقتصاد، گفت: مردم می‌توانند سهام عدالت خود را در بانک‌ها وثیقه بگذارند و وامی با نرخ ۱۸ درصد دریافت کنند.

خبرآنلاین: مرکز آمار ایران از افزایش 9 /58درصدی تورم نقطه‌ای املاک مسکونی تهران در تیرماه ۹۹ خبر داد. نرخ تورم ماهانه تیر ۱۳۹۹ به 10 درصد و تورم سالانه تیر ۹۹ املاک مسکونی به 46 /4 درصد رسیده است.

ایسنا: رئیس اتحادیه املاک گفت: اگر متوجه شویم که مشاوران املاک برای یک واحد مسکونی خالی اجاره‌نامه صوری نوشته‌اند دفتر فرد خاطی را پلمب و پروانه‌اش را باطل می‌کنیم. قانون مالیات بر خانه‌های خالی که از سوی مجلس مصوب شده لازم‌الاجراست و ما نیز به نوبه خود منافذ فرار از قانون را می‌بندیم.

تسنیم: طبق اطلاعات وب‌سایت شرکت «تنکر ترکرز دات کام»، ایران روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت از طریق انتقال کشتی به کشتی صادر می‌کند در حالی که آمار رسمی این رقم را ۲۲۷ هزار بشکه در روز نشان می‌دهد.

خانه‌ملت: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت مسکن خبرنگاران حتمی است، تاکید کرد که این وزارتخانه در حال پیگیری امضای توافقنامه‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای این پروژه است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها