شناسه خبر : 33526 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

همه با هم

روحانی: روز مشکل و روز انتخابات همه باید با هم باشیم

رئیس‌جمهوری دوم اسفندماه و زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را یوم‌الله خواند و از همه برگزارکنندگان این انتخابات خواست تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی رقابتی و پرشور متمرکز کنند و اجازه داده نشود صف‌های رای‌دهندگان خلوت شود.

حسن روحانی روز دوشنبه در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور خطاب به مردم با تاکید بر اینکه «نباید با صندوق قهر کرد و امروز روزی است که باید پای صندوق رای رفت»، گفت: من نامه‌های لازم را نوشته‌ام اما همه باید تلاش کنیم رقابتی بودن انتخابات را درست کنیم. رئیس‌جمهور با بیان اینکه «مردم باید مطمئن شوند رای آنها کم و زیاد نمی‌شود و مشارکت، نظارت، سلامت و امنیت انتخابات یک وظیفه همگانی است»، اظهار کرد: اگر می‌گویند مجلس بعدی صددرصد مال آنها است، بگذارند لااقل یک رقابت شکل بگیرد و مشارکت باشد، مجلس هم مال آنها و نوش جانشان. روحانی همچنین به معطل ماندن برخی لوایح و مصوبات مجلس اشاره کرد و با بیان نقش مهم این لوایح و مصوبات در حفظ منافع ملی ایران و ناکام گذاشتن طرح‌های دشمنان گفت: نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود. نباید با شعار منافع ملی زیرپا گذاشته شود و نباید بگذاریم ترامپ و تروریست‌های کاخ سفید رابطه ایران و بانک‌های جهان را قطع کنند.

رئیس‌جمهوری افزود: انتخابات مجلس بسیار بسیار مهم است و همه باید حضور پیدا کنند. بیایید به مردم اعتماد دهیم و به مردم بگوییم که نظام ما، نظام تک‌حزبی نیست، ما نظام کمونیستی نیستیم، ما نظام شاه نیستیم و ما فقط حزب رستاخیز و کمونیسم نداریم. تک‌حزبی نیستیم و نظام چندحزبی هستیم و احزاب در این کشور آزاد هستند. مخصوصاً در دولت تدبیر و امید این همه احزاب دست و بالشان باز شده و هر کسی خواسته بیاید مجوز بگیرد، به راحتی مجوز گرفته است و خانه احزاب فعال شده و آمدند کنار هم نشستند. همه باید بیایند و حضور پیدا کنند.

روحانی تصریح کرد: آنهایی که می‌خواهند اعتماد مردم را ترور کنند، باید حواسمان جمع باشد. همه ما در یک شرایط بسیار حساسی قرار گرفته‌ایم. نباید بگذاریم آمریکا پیروز شود و ان‌شاء‌الله این ملت با انسجام و وحدت نمی‌گذارند چنین اتفاقی بیفتد.