شناسه خبر : 33044 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایلنا: وزیر صمت اظهار کرد: خوشبختانه در هیچ استانی هیچ واحدی به خاطر تحریم تعطیل نشده است ما از مدیران می‌خواهیم در این شرایط تولید و اشتغال را حفظ کنند.

خبرآنلاین: سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از حذف ارز ۴۲۰۰تومانی شکر خبر داد و با اشاره به اینکه بازارهای صادراتی ما روزبه‌روز محدودتر می‌شود، گفت: بازارهای ما هر روز خلاصه شده، تقریباً اروپا را از دست داده‌ایم و عمده صادراتمان به سه کشور عراق، افغانستان و جمهوری آذربایجان انجام می‌شود.

فارس: معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بسته‌ای برای مقابله با مازاد دام در دامداری‌ها به وزارت صمت ارائه شده است، گفت: در این بسته به کاهش واردات و همچنین خرید تضمینی دام اشاره شده تا از مازاد دامی که دامداران استان‌های کشور با آن مواجه هستند، جلوگیری شود. در صورتی که از انباشت دام در دامداری‌ها جلوگیری نشود، موج دوم گرانی گوشت ایجاد خواهد شد.

ایرنا: معاون ارزی بانک مرکزی گفت: امروز با وجود تحریم‌ها، تاکنون از نظر تامین ارز واردات مشکلی نداشته‌ایم و مازاد عرضه ارز در سامانه نیما نشانگر کارکرد روان و مثبت این سامانه است.

ایرنا: وزیر نیرو گفت: استفاده از کنتورهای هوشمند که در بند «د» تبصره 15لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور مورد تاکید قرارگرفته، به اصلاح رفتار مشترکان پرمصرف کمک می‌کند.

باشگاه‌خبرنگاران: وزیر صمت گفت: مجموعه وزارت صمت در واگذاری خودروسازی‌ها هیچ‌رقمه کوتاه نیامده و تا به سرانجام رساندن آن پیش خواهد رفت.

خبرآنلاین: سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: تخلفات مربوط به عدم نصب برچسب قیمت بر روی کالاها در اولویت رسیدگی قرار دارد. این اقدام علاوه بر جریمه عدم درج قیمت، مشمول جریمه گران‌فروشی نیز خواهد شد.

ایلنا: وزیر راه و شهرسازی در حکمی محمد پژمان را از سمت مدیرعاملی شرکت بازآفرینی شهری برکنار کرد. همچنین مهدی عبوری معاون سابق توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با دستور محمد اسلامی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری شد.

تسنیم: سخنگوی ستاد بودجه، با بیان اینکه فروش اوراق در هماهنگی با سیاستگذار پولی انجام شده و تورم‌زا نیست، گفت: سال ۹۹ حدود ۱۰۶ هزار میلیارد تومان کسری عملیاتی در بودجه داریم.

مهر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: نیمی از تهرانی‌ها جزو دهک‌های ۸، ۹ و ۱۰ درآمدی محسوب می‌شوند.

مهر: وزیر راه و شهرسازی با دعوت از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) برای ورود به طرح ملی مسکن، گفت: نذر نداریم که زمین دولتی بدهیم تا عده‌ای کسب‌وکار کنند.

دراین پرونده بخوانید ...