شناسه خبر : 32812 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

​بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

فارس: معاون اول رئیس‌جمهور از برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای پرداخت 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط نظام بانکی به بخش‌های پیشران اقتصاد خبر داد و گفت: پرداخت این تسهیلات با اولویت واحدهای تولیدی صادرات‌محور انجام می‌شود.

باشگاه خبرنگاران:  محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: در شش روز نخست ماه، هیچ دستگاه یا نهادی را نمی‌توان سراغ گرفت که حقوق آبان را دریافت نکرده باشد و ما در چند روز گذشته در حدود دو هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان برای تقویت معیشت مردم بین خانوارها توزیع کردیم و این عدد بسیار قابل توجهی است.

ایسنا: بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس، از تقدیم طرح دوفوریتی تک‌نرخی شدن بنزین به هیات‌رئیسه مجلس خبر داد و گفت: در این طرح پیشنهاد کردیم که قیمت بنزین با نرخ ۱۵۰۰ تومان تک‌نرخی شود. همچنین به موازات حذف بنزین سه هزارتومانی، کمک‌های معیشتی در پی افزایش قیمت بنزین نیز حذف شود، چراکه این کمک‌ها در قانون تعریف نشده است.

مهر: نمایندگان مجلس یک فوریت طرحی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی آن، دولت مکلف می‌شود تمامی منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه به مردم پرداخت کند.

خانه ملت: رضا رحمانی،‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به دستگاه‌های دولتی ابلاغ شد که تحت هیچ شرایطی تا پایان سال افزایش قیمت نداشته باشند، هرچند قبول داریم که تاثیر واقعی بر روی قیمت کالاها وجود دارد اما خواستیم اصناف به تدریج نسبت به افزایش قیمت اقدام کنند.

فارس: محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه طرح ملی مسکن نیاز به مصوبه مجلس ندارد، گفت: متقاضیان مسکن دهک‌های چهار تا هفت برای خانه‌دار شدن به خود فشار بیاورند و باید از خدا بخواهیم تا وسیله آسایش فراهم شود.

خبرآنلاین: علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی‌سازی، با بیان اینکه از زمان شکل‌گیری این سازمان بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان واگذاری با قیمت زمان واگذاری انجام شده، گفت: پنج هزار میلیارد از واگذاری‌ها با مشکل مواجه بوده است. بر این اساس ۹۶ درصد واگذاری‌های این سازمان از زمان شکل‌گیری با موفقیت همراه بوده است.

تسنیم: سخنگوی ستاد تنظیم بازار از افزایش سهمیه بنزین پیک‌های موتوری از ۱۰ لیتر به ۲۵ لیتر خبر داد و گفت: برای برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا برای گوجه‌فرنگی در بازار، از اول دی‌ماه گوجه با پرداخت عوارض صادر می‌شود.

خبرآنلاین: عبدالناصرهمتی دلیل افزایش نرخ ارز را متوجه برخی صادرکنندگانی دانست که تلاش می‌کنند ارز خود را با نرخ‌های بالاتر عرضه کنند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها