شناسه خبر : 32261 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

تسنیم: وزیر اقتصاد گفت: مردم با پرهیز از انبار خانگی کالا، احتکار بنگاهی، سوءاستفاده نکردن از شرایط سخت تحریمی و اقتصادی و الگوی صحیح مصرف می‌توانند در جنگ اقتصادی کمک‌کننده باشند.

مهر: رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ متوقف شده، گفت: زمانی ماهی ۱۰ هزار تن صادرات داشتیم ولی در حال حاضر طی ۵ ماه موفق شدیم تنها حدود ۱۳ هزار تن صادرات انجام دهیم. کشورهای مقصد از جمله عراق و افغانستان تمایلی به واردات تخم‌مرغ از ایران ندارند و کشورهای مقصد ترکیه را جایگزین ما کرده‌اند. دلیل این مساله عدم تداوم صادرات از سوی ایران است.

تسنیم: رئیس‌کل بانک مرکزی نوشت: امروز درست نسبت به یک سال پیش، پول ملی ۴۰ درصد تقویت، رشد تورم مهار و طلیعه رشد اقتصادی آشکار شده است.

خبرآنلاین: گروه خودروسازی سایپا برخی اخبار درباره جایگزینی یک خودرو جدید تلفیقی به‌جای پراید را تکذیب و اعلام کرد محصولات جدید این گروه خودروسازی از چند پلت‌فورم متفاوت تولید خواهد شد که پلت‌فورم گروه خانواده پراید در آن قرار ندارد.

خبرآنلاین: بانک مرکزی از افزایش 6 /26درصدی مانده سپرده‌ها و 7 /20درصدی مانده تسهیلات بانکی خبر داد.

تسنیم: رئیس کانون بانک‌های خصوصی ایران گفت: در جهت حمایت از صادرات به بازار عراق، هفت شعبه از یک بانک خصوصی ایرانی از بانک مرکزی عراق مجوز فعالیت در این کشور دریافت کرده که دو شعبه آن تاسیس شده و سرمایه هر شعبه ۵۰ میلیون دلار است.

خبرآنلاین: مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه گفت: تولید دو شرکت بزرگ خودرویی در مجموع در شهریورماه سال جاری ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته و تحویل شهریورماه نیز ۶۱ درصد با افزایش روبه‌رو بوده است.

فارس: شهاب‌الدین بی‌مقدار، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، با اشاره به فرار مالیاتی شش هزار میلیارد تومانی پزشکان گفت: فرار مالیاتی وکلا نیز در همین حدود است.

ایرنا: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ رتبه ایران در شاخص تاب‌آوری جهانی ۱۲۰ بوده و فقط در سال ۲۰۱۷ با بهبود نسبی در محرک‌ها توانست رتبه ۱۱۸ را کسب کند.

ایسنا: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اعلام کرد که انجمن UFI، شرکت نمایشگاهی ایران را تعلیق کرده است. این موضوع لزوماً به معنای تحریم نیست. ایران مکاتبات اعتراضی خود را درباره این مساله آغاز کرده و این اقدام غیرقانونی را پیگیری می‌کند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها