شناسه خبر : 32100 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: علیرضا صالح که پیش از این معاون سازمان برنامه و بودجه بود، از سوی وزیر اقتصاد به سمت ریاست سازمان خصوصی‌سازی منصوب شده است.

باشگاه خبرنگاران: عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، گفت: در مذاکره با مسوولان ترکیه و روسیه دو کشور به این جمع‌بندی رسیدند که از سوئیفت و مبادله با دلار اجتناب کنند. ما به سمت استفاده از پیام‌رسان‌های مالی دو کشور حرکت می‌کنیم و به دنبال آن هستیم که سوئیفت را دور بزنیم؛ از سوی دیگر، مبادلاتمان بر اساس پول ملی صورت گیرد.

خبرآنلاین: بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی دفتر سخنگوی دولت، در اولین اقدام برای حذف یارانه ثروتمندان 200 هزار خانوار برخوردار شناسایی شده‌اند و از مهرماه یارانه‌ای دریافت نخواهند کرد.

تسنیم: هادی قوامی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛ با اشاره به برنامه حذف یارانه 4 /1 میلیون خانوار طبق مطالعه وزارت کار گفت: این مطالعه ضعیف است و نگرانیم که یارانه ۵۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد نیز حذف شود.

ایسنا: یک فروند شناور با بیش از 250 هزار لیتر سوخت قاچاق توسط شناورهای منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه شناسایی و توقیف شد.

تسنیم: رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد که ۱۰ مهرماه آخرین مهلت ثبت اطلاعات عملکرد بودجه سال ۹۷ شرکت‌های دولتی و بانک‌هاست.

ایسنا: رئیس کل بانک مرکزی ناصر حکیمی، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، را از این سمت برکنار کرد. حکیمی جای خود را به مهران محرمیان داده است.

ایرنا: بیژن زنگنه، وزیر نفت، با بیان اینکه با تکمیل فازهای پارس جنوبی برای نخستین‌بار میزان برداشت روزانه ایران از میدان مشترک گازی پارس جنوبی، از قطر پیشی خواهد گرفت، افزود: بر این اساس تولید گاز روزانه ایران از این میدان به حدود ۷۹۰ میلیون مترمکعب در برابر تولید ۶۲۰ میلیون مترمکعبی قطر خواهد رسید.

تسنیم: امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، رقم مالیاتی قشر پزشکان غیردولتی را حدود یک‌هزار و 200 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: حدود 200 میلیارد تومان از این رقم پرداخت می‌شود و مابقی را می‌توان فرار مالیاتی محسوب کرد.

ایسنا: عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، گفت: در دیدار با نخست‌وزیر قرقیزستان بنا شد متناسب با موافقتنامه امنیتی و انتظامی بین ایران و قرقیزستان حدود ۳۰۰ کالا به صورت ترجیحی و تخفیفی از طرف ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا صادر و در مقابل ۵۰۰ کالا از آن کشورها به ایران وارد شود.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها