شناسه خبر : 31966 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

مهر: فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، با بیان اینکه نقدینگی در حال حاضر به دو هزار هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: در دوماهه نخست امسال ۲۵ درصد رشد نقدینگی داشتیم. برخی می‌گفتند امسال تورم ماهانه سه‌رقمی می‌شود اما برآوردهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که به حول وحوش ۳۰ درصد می‌رسد.

تسنیم: علی ربیعی، سخنگوی دولت، گفت: در دوران عبور از شوک تحریم‌ها و تثبیت هستیم. علائم بهبود وضعیت هویدا شده و این علائم آثار خود را در زندگی مردم نیز خواهد گذاشت.

ایسنا: معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن اعلام اینکه حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰ روستا در کشور راه آسفالته ندارند، گفت: در گذشته به شیوه‌های نادرستی طرح ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از راه‌های روستایی انجام می‌شد که حاصل آن بدهی سه هزار میلیاردتومانی به پیمانکاران بخش خصوصی است.

ایرنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: روند رشد قیمت‌ها کنترل می‌شود و پیش‌بینی ما این است که این روند کنترل قیمت‌ها در ماه‌های آینده نیز ادامه یابد.

ایسنا: وزیر صنعت گفت: در حال حاضر شش پرونده تعزیراتی برای خودروسازان در جریان است که از طریق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پیگیر اجرای تعهدات آنها هستیم.

مهر: مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات بخش کشاورزی و غذا در سال گذشته، 4 /6 میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

ایرنا: وزیر نفت گفت: در صورت لغو تحریم صادرات نفت ایران، تولید نفت را سه‌روزه به میزان پیش از تحریم‌ها برمی‌گردانیم.

میزان: وزیر صنعت گفت: واردات لوازم خانگی در سال گذشته ۸۱ درصد کاهش داشته است. صادرات این حوزه نیز سال گذشته افزایش داشته است. برنامه‌های داخلی‌سازی در این حوزه داریم.

خبرآنلاین: سهم نفت از کل منابع عمومی در سال ۱۳۹۲ حدود ۴۱ درصد بود که این میزان در سال ۱۳۹۷ به 3 /31 درصد کاهش یافت.

مهر: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از نظر ماهوی و ماهیتی، بودجه سال ۱۳۹۹ با بودجه سال‌های قبل متفاوت خواهد بود و آن لحاظ کردن اصلاحات ساختاری در بودجه است.

تسنیم: طبق آمار بانک مرکزی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری ۳۴۲ میلیون و ۹۸۲ هزار کارت بانکی در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک تا پایان خردادماه صادر کرده‌اند. با این حساب و توجه به جمعیت ۸۰میلیونی ایران می‌توان گفت که هر ایرانی حداقل چهار کارت بانکی در جیب دارد.

دراین پرونده بخوانید ...