شناسه خبر : 31966 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

مهر: فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، با بیان اینکه نقدینگی در حال حاضر به دو هزار هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: در دوماهه نخست امسال ۲۵ درصد رشد نقدینگی داشتیم. برخی می‌گفتند امسال تورم ماهانه سه‌رقمی می‌شود اما برآوردهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که به حول وحوش ۳۰ درصد می‌رسد.

تسنیم: علی ربیعی، سخنگوی دولت، گفت: در دوران عبور از شوک تحریم‌ها و تثبیت هستیم. علائم بهبود وضعیت هویدا شده و این علائم آثار خود را در زندگی مردم نیز خواهد گذاشت.

ایسنا: معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن اعلام اینکه حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰ روستا در کشور راه آسفالته ندارند، گفت: در گذشته به شیوه‌های نادرستی طرح ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از راه‌های روستایی انجام می‌شد که حاصل آن بدهی سه هزار میلیاردتومانی به پیمانکاران بخش خصوصی است.

ایرنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: روند رشد قیمت‌ها کنترل می‌شود و پیش‌بینی ما این است که این روند کنترل قیمت‌ها در ماه‌های آینده نیز ادامه یابد.

ایسنا: وزیر صنعت گفت: در حال حاضر شش پرونده تعزیراتی برای خودروسازان در جریان است که از طریق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پیگیر اجرای تعهدات آنها هستیم.

مهر: مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات بخش کشاورزی و غذا در سال گذشته، 4 /6 میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

ایرنا: وزیر نفت گفت: در صورت لغو تحریم صادرات نفت ایران، تولید نفت را سه‌روزه به میزان پیش از تحریم‌ها برمی‌گردانیم.

میزان: وزیر صنعت گفت: واردات لوازم خانگی در سال گذشته ۸۱ درصد کاهش داشته است. صادرات این حوزه نیز سال گذشته افزایش داشته است. برنامه‌های داخلی‌سازی در این حوزه داریم.

خبرآنلاین: سهم نفت از کل منابع عمومی در سال ۱۳۹۲ حدود ۴۱ درصد بود که این میزان در سال ۱۳۹۷ به 3 /31 درصد کاهش یافت.

مهر: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از نظر ماهوی و ماهیتی، بودجه سال ۱۳۹۹ با بودجه سال‌های قبل متفاوت خواهد بود و آن لحاظ کردن اصلاحات ساختاری در بودجه است.

تسنیم: طبق آمار بانک مرکزی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری ۳۴۲ میلیون و ۹۸۲ هزار کارت بانکی در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک تا پایان خردادماه صادر کرده‌اند. با این حساب و توجه به جمعیت ۸۰میلیونی ایران می‌توان گفت که هر ایرانی حداقل چهار کارت بانکی در جیب دارد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها