شناسه خبر : 31812 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایلنا: شرکت هواپیمایی «ای‌تی‌آر» از تحریم‌های آمریکا علیه ایران معاف شد. اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا به شرکت «ای‌تی‌آر» اجازه داده قطعات یدکی مربوط به هواپیماهای ساخت این شرکت را در اختیار شرکت هواپیمایی «ایران ایر» قرار دهد. آمریکا پیش از این به شرکت‌های هواپیمایی برای تعامل با ایران بدون اخذ مجوز از وزارت خزانه‌داری آمریکا هشدار داده بود.

تسنیم: وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری و ساخت‌وسازهایی که هدف مشخصی ندارد یک تله مالی برای منابع کشور است، گفت: حدود 2 /2 میلیون واحد مسکونی بیشتر از خانوارها در کشور وجود دارد.

خبرآنلاین: در جلسه شورای عالی آمار به ریاست رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، در مورد چهار موضوع «حذف موازی‌سازی در تولید و انتشار آمارهای رسمی شاخص قیمت و حساب‌های ملی»، «پیش‌نویس قانون آمار کشور»، «گزارش پیشرفت برنامه ملی توسعه آمار کشور» و نیز «تمدید فعالیت کمیته آمارهای بخش خصوصی به مدت دو سال» تصمیم‌های لازم اتخاذ شد. محمدباقر نوبخت گفت: به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که تنها مرجع اعلام تورم و رشد اقتصادی کشور، مراکز آمار ایران است.

ایسنا: نایب‌رئیس و عضو هیات‌مدیره اتحادیه جایگاه‌داران سوخت یک روز پس از آغاز رسمی اجرای طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی گفت: تاکنون استقبال از این طرح زیاد نبوده است؛ به‌طوری که می‌توان گفت تنها پنج درصد از مالکان وسیله نقلیه از کارت شخصی خودشان استفاده کرده‌اند.

فارس: سخنگوی دولت از افزایش 69درصدی واردات در یک‌سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: حجم نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی در بنادر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 90 درصد بیشتر است. او همچنین خبر داد: ارز 4200تومانی برای تامین لوازم‌التحریر پیش‌بینی شده است.

ایرنا: محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن صنایع همگن، گفت: مجموع مطالبات زنجیره تامین داخلی از خودروسازان به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد. مجموع شاغلان زنجیره قطعه‌سازی حدود ۵۵۰ هزار نفر هستند که ۲۸۰ هزار نفر از آنها در سه موج بیکاری، تعدیل یا تعلیق شده‌اند.

ایسنا: علیرضا حائری، عضو هیات‌مدیره جامعه متخصصان نساجی ایران، از واردات سالانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون دلار چادر مشکی به کشور خبر داد. به گفته وی این در حالی است که با هزینه ۲۰ تا ۲۵ میلیون دلار می‌توانیم یک خط تولید ۱۰‌میلیون‌متری چادر مشکی راه‌اندازی کنیم.

دراین پرونده بخوانید ...