شناسه خبر : 31022 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: عباس قبادی، معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای توزیع کوپنی کالاهای اساسی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست اما در صورتی که دولت و مجلس خواستار اجرای توزیع کوپنی باشند، می‌توانیم ظرف یک ماه شرایط اجرای آن را فراهم کنیم.

مهر: هیات وزیران به امیدعلی پارسا به عنوان رئیس جدید سازمان امور مالیاتی کشور رای اعتماد داد. امیدعلی پارسا سابقه مدیریت در سازمان برنامه و بودجه کشور را در کارنامه داشته و آخرین سمت وی ریاست مرکز آمار ایران بوده است.

فارس: امیرحسین  قاضی‌زاده‌هاشمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس، اعلام کرد که پیرو مکاتبه مجلس پیرامون طرح تامین مسکن اقساطی برای حقوق‌بگیران، رئیس‌جمهور برای پیگیری این طرح دستور صادر کرده است.

ایسنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن مخالفت با دخالت دولت در تامین بازار، گفت: اگر تعزیرات در قیمت مرغ دخالت نمی‌کرد، قیمت مرغ زنده در کشتارگاه به هفت هزار و ۲۰۰ تومان و ۱۸ هزار تومان در بازار می‌رسید.

ایسنا: بانک مسکن از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا پایان فروردین امسال بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای این طرح پرداخت کرده است.

تسنیم: سازمان امور مالیاتی مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۷ دریافت‌کنندگان سکه از بانک مرکزی را ابلاغ کرد. کلیه خریداران سکه که در سال 97 نسبت به دریافت حداکثر 200 سکه از سیستم بانکی اقدام کرده‌اند مشمول این دستورالعمل هستند و میزان مالیات ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزارتومان به ازای هر سکه است.

ایرنا: سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، از راه‌اندازی دو مسیر ریلی جدید بین ایران و ترکیه به عنوان بخش جدیدی از توافق‌های ریلی تهران و آنکارا خبر داد.

 تسنیم: محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، با بیان اینکه قیمت فعلی خودرو ۲۰ تا ۳۰ درصد حباب دارد به مردم توصیه کرد فعلاً وارد این بازار نشوند چراکه به‌محض رونق تولید متضرر می‌شوند.

تسنیم: مسوولان ذی‌ربط وزارت راه و شهرسازی همواره از تعیین شاخص‌های افزایش نرخ اجاره‌بها خبر می‌دادند اما وزیر راه و شهرسازی گفت: نمی‌توانیم برای افزایش اجاره‌بها سقف تعیین کنیم.

ایرنا: مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، خبر داد که موضوع عدم سوخت‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در برخی فرودگاه‌های بین‌المللی به دبیرکل و رئیس شورای ایکائو (سازمان بین‌المللی هوانوردی) منعکس شده است.

دراین پرونده بخوانید ...