شناسه خبر : 30947 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

تسنیم: عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی، گفت: با اقدامات انضباطی بانک مرکزی و همکاری بانک‌ها اضافه‌برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی به پایین‌ترین حد خود در چند ماه گذشته رسید. به‌ عوض مبلغ بین‌بانکی که همان قرض بانک‌ها به همدیگر است نسبت به سال قبل بیش از دو برابر شده و به مبلغ 70 هزار میلیارد تومان رسید.

ایسنا: محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعلام کرد: حداقل ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به بخش غیردولتی را از طریق اسناد تسویه و به وسیله تهاتر پرداخت کرده‌ایم.

ایسنا: سعید باستانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود ۱۴ درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود ۱۷ درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.

ایسنا: با وجود آنکه پیش‌بینی می‌شد ثبت تلفن همراه در قالب گوشی مسافری با کد ملی عمری نداشته باشد، این روال تا اطلاع ثانوی تمدید شد. رئیس اتحادیه تلفن همراه گفت: در جلسه هفته جاری با حضور وزیر کشور مقرر شد تا اطلاع ثانوی عرضه و ثبت رجیستری تلفن همراه به روال گذشته ادامه یابد.

تسنیم: مصطفی‌قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک، گفت: مشاوران املاک عامل گرانی مسکن نیستند. این نوع دیدگاه باید اصلاح شود.

خبرآنلاین: امیرحسین شکوهی، مدیر اداره نظارت ارز بانک مرکزی، از ایجاد پروفایل ارزی برای هر ایرانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: هر فعالیت مرتبط با ارز از جمله درمان و سلامت در این پروفایل ثبت می‌شود.

تسنیم: آمار گمرکات کشور از واردات ایران در فروردین‌ماه امسال، نشان می‌دهد که طی یک ماه نخست سال، بیش از یک‌میلیون دلار غذای سگ و گربه به کشور وارد شده است. آمار واردات این اقلام در مدت مشابه سال قبل حاکی از آن است که واردات غذای سگ و گربه در نخستین ماه امسال پنج برابر سال قبل شده است.

ایلنا: دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: حدود ۶۰۰ هزار خودرو به مردم تعهد داریم. شورای پول و اعتبار مصوب کرده بود که چهار هزار میلیارد تومان و ۸۴۴ میلیون یورو به خودروسازان داده شود تا آنها این مبالغ را به قطعه‌سازان بدهند اما تعلل در این امر صورت گرفت. از طرف دیگر با سیاست‌های سرکوب قیمت در سال گذشته دو شرکت سایپا و ایران‌خودرو هر کدام ۱۰ هزار میلیارد تومان ضرر کردند و معادل همین مقدار نیز به قطعه‌سازان بدهکار هستند.

تسنیم: جعفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی، گفت: پنج میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت برای گرفتن سودهای خود هیچ اقدامی انجام نداده‌اند. در حال حاضر ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها