شناسه خبر : 30561 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایرنا: تعرفه‌های برق از ابتدای اردیبهشت برای تمام مشترکان برق کشور هفت درصد اضافه خواهد شد.

ایسنا: رئیس اتحادیه فروشنده کاغذ و مقوا می‌گوید قیمت این محصولات نیز در بازار دونرخی شده است.

تسنیم:‌ واردات نفت کره جنوبی از ایران ۱۲ درصد در مارس نسبت به سال گذشته کاهش یافت ولی خرید ماهانه هنوز هم بیشترین حد از زمان آغاز دوباره واردات از ایران در ژانویه است.

فارس: اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد این سازمان در ماه مارس مطابق با اسفند ۹۷ روزانه ۲۳۴ هزار بشکه نفت کاهش تولید داشته که ۳۲۴ هزار بشکه آن به عربستان و ۲۸ هزار بشکه آن به ایران تعلق داشت.

ایرنا: رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: ۲۵ تا ۲۶ هزار واحد صنفی خرده‌فروشی طلا و جواهر، بنکداری، آبکاری، ابزار و… وجود دارد که بیشتر آنها فقط در بازار حضور دارند بدون انجام هیچ فعالیت اقتصادی. با این روند احتمال تعطیلی واحدهای صنف طلا و جواهر وجود دارد.

ایسنا: بر اساس جدیدترین گزارش‌های رسمی از بازار مسکن، متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در اسفند ۹۷ نسبت به اسفند ۹۶ برابر با 5 /128 درصد رشد داشته و متوسط قیمت مسکن در تهران از ۱۱ میلیون تومان گذشت.

ایسنا: مدیر طرح CNG کشور اعلام کرد CNG از ابتدای خردادماه افزایش خواهد یافت. این افزایش قیمت کمتر از ۱۰ درصد و حدود ۹ درصد است.

خانه ملت: رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: از لحاظ نرم‌افزاری بانک مرکزی آمادگی لازم را برای اختصاص کالابرگ الکترونیکی به مردم دارد اما زمان اجرای آن منوط به تصمیم دولت است.

تسنیم: رئیس اتحادیه قنادان گفت: با توجه به افزایش ۳۴درصدی دستمزد و بالا رفتن قیمت مواد اولیه قیمت شیرینی در سال ۹۸ افزایش می‌یابد؛ گرچه میزان این افزایش هنوز مشخص نیست ولی قیمت شیرینی در پنج سال گذشته رشد ۷۱ تا ۱۱۸درصدی داشته است.

میزان: بر اساس بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی، سقف معافیت مالیاتی حقوق بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم سالانه ۳۳ میلیون تومان است.

تسنیم: مذاکرات در مورد معافیت از تحریم‌های نفتی ایران نشان می‌دهد که احتمال تمدید آن وجود دارد، به شرطی که هند مقادیر کمتری نفت از ایران وارد کند.

ایسنا: رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی فضای مجازی خود خطاب به بانک‌هایی که قصد افزایش نرخ سود دارند نوشت: در شرایط حاضر افزایش نرخ سود کارکردی جز افزایش هزینه‌های تولید و فشار بیشتر بر ترازنامه بانک‌ها را نخواهد داشت.

دراین پرونده بخوانید ...