شناسه خبر : 29147 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

خروج از رقابت‌های لیگ

روحانی: ما امروز در تیم ملی در برابر دیگران به میدان رفته‌ایم

هرچه اقتصاددانان بیشتر در خصوص شرایط دشوار اقتصادی هشدار می‌دهند، دولت کمتر می‌شنود و بیشتر سعی می‌کند بر ابعاد مثبت وضعیت موجود تمرکز کند. حضور حسن روحانی در جلسه رای اعتماد وزرای پیشنهادی‌اش مصداق بارز خوش‌بینی دولتی بود.

هرچه اقتصاددانان بیشتر در خصوص شرایط دشوار اقتصادی هشدار می‌دهند، دولت کمتر می‌شنود و بیشتر سعی می‌کند بر ابعاد مثبت وضعیت موجود تمرکز کند. حضور حسن روحانی در جلسه رای اعتماد وزرای پیشنهادی‌اش مصداق بارز خوش‌بینی دولتی بود. او بر ابعاد مثبت اقتصادی کشور تاکید کرد و گفت: ما ابرتورم نخواهیم داشت و این حرف از لحاظ اقتصادی و تحلیل سیاسی هم نادرست است. روحانی گفت تورم ما افزایش یافته، رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری هم کاهش یافته اما در عین حال در هیچ زمانی به اندازه امروز ذخایر کالاهای اساسی ما در سطح بالایی نبوده است. اما ما از این دوران عبور می‌کنیم.

او دشواری شرایط را تلقین رسانه‌های غربی خواند و گفت: به دروغ به مردم ایران می‌گویند ایران گران‌ترین کشوری است که در آن زندگی می‌کنند، من از شما می‌پرسم آیا آموزش در ایران جزو ارزان‌ترین آموزش‌ها در سطح جهان نیست؟ آیا بهداشت و درمان به طور نسبی جزو ارزان‌ترین کشورها نیست؟ آیا انرژی یعنی بنزین، گازوئیل و گاز جزو ارزان‌ترین کشورهای دنیا نیست؟ آیا آب و برق در یک قیمت متعادل و ارزان نسبت به کشورهای دیگر نیست؟

او اما به طور ضمنی به مشکلات هم اشاره کرد. مشکلاتی مانند تحریم، دشواری فروش نفت، مسدود شدن معاملات بانکی و نرخ ارز. او این مشکلات را پذیرفت اما اشاره کرد همه اینها نه زاییده دولت او که میراثی ماندگار در اقتصاد ایران است. او گفت همه امروز می‌گویند رشد نقدینگی در کشور بالا رفته است. دوستان بدانند این رشد نقدینگی از آسمان نازل نشده،‌ بلکه همیشه وجود داشته است.

او در بخش دیگری همه جناح‌ها را دعوت به همراهی برای مشکلات کرد و گفت: الان موقع رقابت‌های لیگ نیست و ما امروز در تیم ملی در برابر دیگران به میدان رفته‌ایم. یک سال دیگر که به انتخابات رسیدیم اشکال ندارد روبه‌روی هم قرار بگیریم و نقد کنیم. اما الان وقت صلح و دوستی است.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها