شناسه خبر : 28457 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه، از این پس شورای رقابت در مورد همه کالاها از جمله خودرو مسوول قیمت‌گذاری نیست و می‌تواند پیشنهاددهنده باشد و ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را تعیین و تصویب می‌کند.

تسنیم: در پی افزایش قیمت‌های اخیر و بروز برخی مشکلات معیشتی، دولت در حال نهایی کردن چند بسته حمایتی و معیشتی است که احتمالاً یکی از این اقدامات افزایش مجدد حقوق کارمندان دولت است.

ایسنا: بانک‌های کشور مجازند از محل ارزهای خریداری‌شده و با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی و دانشجویی به نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته اقدام کنند.

ایلنا: رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: مجلس اجازه افزایش قیمت بنزین را به دولت نمی‌دهد. کمیسیون انرژی پیش از سال ۹۷ و پس از آن اعلام کرد که با دونرخی و چندنرخی کردن بنزین و افزایش قیمت مخالف است و هیچ طرحی مبنی بر افزایش قیمت بنزین، سهمیه‌بندی و چندنرخی کردن بنزین ندارد.

تسنیم: آمارهای کشتیرانی گردآوری‌شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد صادرات نفت ایران در ماه آگوست به زیر 1 /2 میلیون بشکه در روز رسیده که پایین‌ترین رقم از مارس ۲۰۱۶ تاکنون است.

تسنیم: شرکت‌های بزرگ عمده‌فروشی نفت ژاپن در حال آماده شدن برای توقف خرید نفت از ایران در ماه آینده میلادی هستند.

خبرآنلاین: شاخص کل قیمت تولیدکننده، در فصل بهار ۱۳۹۷، به عدد 1 /278 رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (7 /251)، 5 /10 درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل (4 /222)، 0 /25 درصد افزایش داشته‌است.

ایسنا: رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور درگیر شدن واردکنندگان اصلی موبایل کشور با پرونده قضایی را یکی از مشکلات اساسی بازار موبایل در مقطع کنونی دانست و گفت: کمیته تخصصی تلفن همراه کشور از دستگاه قضایی تقاضای رافت اسلامی و عفو برای این واردکنندگان را دارد چراکه این عفو به تامین کالا که اصلی‌ترین نیاز مردم است کمک شایانی می‌کند.

مهر: طرح مالیات بر عایدی سرمایه در بخش املاک که با هدف حمایت از تولید و عرضه، کاهش نوسانات بازار مسکن، جلوگیری از سوداگری و حمایت از خانه‌دار شدن اقشار متوسط و ضعیف تدوین شده، با امضایِ ۱۱۷ نماینده مجلس شورای اسلامی، اعلام وصول شد.

ایسنا: در حالی به روزهای پایانی سال آبی جاری نزدیک شده‌ایم که از میان ۱۷۷ سد بزرگ موجود در شش حوضه آبریز اصلی کشور ۹۰ سد بزرگ از جمله سدهای زاینده‌رود، شهیدرجایی، ساوه، کوثر و ملاصدرا کمتر از ۴۰ درصد آب ذخیره‌شده دارند.

دراین پرونده بخوانید ...