شناسه خبر : 27571 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: وزیر امور خارجه ترکیه گفت که آنکارا به خاطر دیگر کشورها روابط تجاری‌اش با ایران را قطع نمی‌کند.

ایبنا: دبیر کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: ۱۴۸ هزار دلار تقلبی کشف و همچنین با پیگیری سرشاخه‌ها، میلیون‌ها دلار ارز تقلبی آماده توزیع در بازار نیز قبل از هر اقدامی کشف شد.

شادا: وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: میانگین رشد اقتصادی کشور طی دو سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ معادل ۱ /۸ درصد و برابر با رشد پیش‌بینی‌شده در قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی است.

ایسنا: در حالی که موز بیش از ۳۶ میلیون یورو ارز دولتی برای واردات دریافت کرده است، قیمت آن بیش از ۵۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته که دستگاه‌های نظارتی باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

تسنیم: دبیر انجمن تولیدکنندگان زغال‌سنگ ایران گفت: با مشاهده لیست اعلامی بانک مرکزی از شرکت‌های دریافت‌کننده ارز متوجه شدیم واردات بخارشور، چای، نخود و لوبیا به واردات لوکوموتیو که یکی از الزامات معادن زغال‌سنگ است اولویت دارد.

خبرآنلاین: وزیر نفت در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای اوپک، اعلام کرد: هرگونه افزایش در تولید توسط هر عضوی از اوپک فراتر از تعهدات تعیین‌شده، ناقض توافق این سازمان است.

ایسنا: وزیر نیرو درباره قطعی برق پایتخت گفت: آنچه مردم در هزینه خانوار برای مجموع آب و فاضلاب و برق پرداخت می‌کنند تنها مقداری بیشتر از هزینه‌ای است که برای دخانیات می‌پردازند.

تسنیم: بر اساس گزارش بانک مرکزی، شرکت بازرگانی بین‌المللی تامین اجتماعی مجموعاً 366 هزار و 381 یورو از بانک به عنوان ارز دولتی برای واردات گوشی تلفن همراه به کشور دریافت کرده است.

خبرآنلاین: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در همین چند روز آشفتگی بازار پول، حدود ۴۰۰۰ دستگاه در فاصله زمانی سه‌ساعته خریداری شد که رقمی معادل ۲۵۰ میلیارد تومان بود و این رقم از سوی مردم پرداخت شده و خرید کارتکسی هم نبوده است؛ بلکه خرید قطعی و با کارت شهروندی صورت گرفته است.

میزان: محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه گفت: ریاست قوه قضائیه به دادستان کل کشور، همه دادستان‌ها به‌خصوص دادستان تهران دستور دادند که با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی، مساله ارز و سکه را رصد، پیگیری و تعقیب و افراد را شناسایی کرده و حتماً در این خصوص دولت را کمک کنند.

فارس: سخنگوی دولت درباره احتمال رفتنش از سازمان برنامه و بودجه گفت: این هم از همان دست خبرهاست که پایه و اساسی ندارد. 

دراین پرونده بخوانید ...