شناسه خبر : 27241 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: در دوماهه اول سال جاری ایران ۲۱۶ هزار و ۵۸۵ تن کالا به ارزش ۴۷ میلیون و ۶۶۶ هزار دلار کالا به قطر صادره کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از پنج برابر شده است.

ایرنا: رئیس کل بانک مرکزی گفت: افزایش قیمت سکه در روزهای اخیر بیشتر عامل روانی دارد و می‌تواند به تدریج برطرف شود.

ایسنا: از اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ تا اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ قیمت خانه در تهران متری یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

مهر: تولید انواع خودرو در اردیبهشت‌ماه 8 /39 درصد افزایش یافت. در این مدت تولید انواع خودرو از ۱۰۴ هزار و ۶۸۴ دستگاه در اردیبهشت‌ماه سال گذشته به ۱۴۶ هزار و ۳۰۷ دستگاه افزایش یافت.

ایسنا: در حالی که طی سه سال گذشته قیمت نان افزایش پیدا نکرده و مقرر شد تا درباره آن بعد از ماه رمضان تصمیم‌گیری شود، دولت قیمت گندم برای نانوایی‌ها را تغییری نداد که به نظر می‌رسد تصمیمی برای تغییر قیمت نان نیز ندارد.

ایرنا: بیشترین مبالغ بیمه‌ای پرداخت‌شده برای هر فرد ایرانی در سال ۱۳۹۵ برای بیمه‌های شخص ثالث با ۹۶ هزار و ۶۰۰ تومان، بیمه درمان با ۷۰ هزار تومان و بیمه بدنه اتومبیل به مبلغ ۱۲ هزار تومان بوده است.

تسنیم: رئیس اتحادیه املاک کشور گفت: حدود ۱۲ درصد از افزایش قیمت مسکن حباب است و به مرور با کاهش نوسانات بازار در بخش مسکن، با ثبات قیمت روبه‌رو خواهیم شد.

مهر: مدیرعامل شرکت هواپیماسازی بوئینگ گفت: این شرکت از لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران ۲۰ میلیارد دلار ضرر می‌کند.

مهر: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی فهرست اقلام پتروشیمی و معدنی را که صادرکنندگان آن ملزم به واریز ارز صادراتی به سامانه نیما هستند اعلام کرد.

مهر: رئیس سازمان راهداری گفت: با پیگیری کارگروه بررسی مشکلات کامیون‌داران و رسیدگی به مطالبات آنها، اعتراضات رانندگان کامیون به طور کامل به پایان رسیده و جابه‌جایی بار آغاز شده است.

صدا و سیما: صادرات هر نوع قیر پس از این فقط با مجوز وزارت نفت انجام شده و به گفته فعالان این حوزه با اجرای این مصوبه، از رانت و سوداگری در بازار صادراتی قیر ایران جلوگیری می‌شود.

ایسنا: رئیس اتاق اصناف ایران، دستفروشی و شغل‌سازی نامناسب را که بر اساس نیاز و شاخص‌های اقتصادی نیست مهم‌ترین دلایل رکود در بازار دانست و گفت: به ‌عنوان مثال در تهران بیش از ۱۸ هزار بنگاه معاملات ملکی وجود دارد که باید پرسید آیا حضور همه آنها ضروری است!

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها