شناسه خبر : 27146 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

خبرآنلاین: بر اساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران بیشترین نرخ تورم 12ماهه در اردیبهشت‌ماه 9 /10 درصد مربوط به استان کرمانشاه و کمترین نرخ تورم 9 /5 درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

باشگاه خبرنگاران: وزیر نفت با بیان اینکه هم‌اکنون زمان کار کاسبان تحریم است، تصریح کرد: وزارت نفت تلاش می‌کند با تعیین سازوکارهایی اجازه ندهد که بابک زنجانی‌های جدید رشد کنند.

ایرنا: دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برداشتن سقف ۱۵۰ میلیون یورویی برای تاسیس بانک برون‌مرزی در مناطق آزاد خبر داد.

ایسنا: رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: در شرایط محدودیت‌های ارزی تخصیص ارز ۴۲۰۰تومانی به واردات محصولی همچون خودرو که در دسته کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید جا نمی‌گیرد، غیرمنطقی است.

مهر: سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده که سهام و اموال و دارایی دولت متعلق به ۶۳۱ بنگاه امسال در صف واگذاری به بخش خصوصی و تعیین تکلیف قرار دارد.

ایسنا: دادستان کل کشور از حضور نماینده دادستانی در فرودگاه مهرآباد خبر داده و اعلام کرده است که از این پس پیگیری ویژه‌ای در زمینه تاخیرهای پروازی صورت می‌گیرد تا شرایط طوری رقم بخورد که مسافران از سرگردانی در فرودگاه دور شوند.

ایلنا: طی دوماهه نخست سال جاری سه هزار و ۱۱ دستگاه انواع خودرو سواری به ارزش ۷۸ میلیون و ۹۹۵ هزار دلار به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب 35 /73 و 24 /76 درصد کاهش داشته است.

فارس: معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: دو هزار میلیارد تومان پسته بر اثر گرمازدگی در این استان از بین رفته است.

ایلنا: رئیس اتحادیه اغذیه‌فروشان مواد غذایی گفت: امروز فروش اصلی اغذیه‌فروشان و ساندویچی‌ها، فلافل است زیرا قیمت آن ارزان است. امروز مردم به دنبال یک غذای شکم‌پرکن هستند نه غذای دارای پروتئین.

مهر: بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی ایران واردات گوشی تلفن همراه طی دو ماه نخست سال جاری ۶۱ /۱ درصد از ارزش کل واردات به کشور را به خود اختصاص داده که ارزش دلاری آن ۱۰۹ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۱۴۶ دلار است.

ایرنا: معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه یارانه ارزی داروها حذف نشده و نخواهد شد، گفت: قیمت نهایی دارو برای مصرف‌کننده تغییر نمی‌کند.

خبرآنلاین: رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران از آمادگی بزرگ‌ترین شرکت معدنی روسی برای همکاری در پروژه‌های معدنی ایران خبر داد.

دراین پرونده بخوانید ...