شناسه خبر : 26928 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: به دنبال اجرایی شدن سیاست جدید ارزی، طی مذاکراتی بین بانک مرکزی و وزارت امور خارجه قرار بر این شده تا از این پس هزینه صدور ویزا به سفارتخانه‌ها به‌جای ارز، ریالی پرداخت شود.

ایرنا: در راستای حمایت دولت از تولید ملی، ممنوعیت خرید تعداد کالاهای خارجی که دارای مشابه تولید داخل هستند با اضافه شدن هشت کالای جدید به ۴۸۶ رسید.

ایسنا: این روزها برخی بانک‌ها پرداخت تسهیلات خود را برای مدتی متوقف کرده‌اند و دلیل آن را بالا رفتن معوقات و تغییر مسیر برای بازگشت مطالبات اعلام می‌کنند.

ایسنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: به‌‌رغم اینکه در اردیبهشت‌ماه شاهد بارندگی خوبی بودیم، اما به دلیل نبود ذخیره کافی همچنان وضعیت منابع آبی در تهران مناسب نیست. چراکه میزان بارش‌ها نیز نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد منفی بوده است.

ایرنا: واردات نفت کره جنوبی از ایران در آوریل 1 /12 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

ایلنا: هادی حق‌شناس، معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت درباره خارج‌سازی کشتی سانچی از اعماق آب‌ها مالک کشتی یعنی  شرکت ملی نفتکش و کشور مالک آب‌هایی که سانحه در آن رخ داده تصمیم خواهند گرفت. باید بررسی شود که این کشتی خطری ایجاد می‌کند یا نه.

شانا: طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران طی ماه میلادی گذشته ۱۰۰۰۰ بشکه در روز افزایش داشت.

مهر: آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: بعضی بانک‌ها قرض‌الحسنه ۲۸‌درصدی می‌دهند، یعنی چه؟ نام رباخواری را به‌دروغ، قرض‌الحسنه می‌گذارند، درست نیست.

فارس: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه به هیچ‌وجه رقیب بخش خصوصی نیستیم، گفت: آماده واگذاری تمامی پروژه‌ها و شرکت‌های خود به متقاضیان بخش خصوصی هستیم.

ایلنا: در تازه‌ترین تغییرات اعمال‌شده در ضوابط ورود و خروج ارز مسافری مجموع خروج ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر تا سقف ۵۰۰۰ یورو تعیین می‌شود. این رقم نسبت به ۱۰ هزار یوروی قابل خروج قبلی نصف شده است.

ایرنا: منابع کشتیرانی و بازرگانی اظهار کردند پس از تصمیم آمریکا برای وضع مجدد تحریم‌ها علیه این کشور، پالایشگاه دولتی ENAP شیلی در یک اقدام کم‌سابقه، ۱۴۰ هزار تن نفت خام ایران را برای بارگیری در ماه‌ می خریداری کرده است.

مهر: نمایندگان مجلس با تصویب استفساریه تبصره‌ای از قانون بودجه سال ۹۷، مقرر کردند حداقل حقوق کارمندان ۲۰ درصد افزایش یابد.

خبرآنلاین: با پرداخت یارانه اردیبهشت‌ماه، دریافتی یارانه هر نفر به مرز چهار میلیون تومان رسید.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها