شناسه خبر : 26809 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایبنا: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از خروج بیش از ۵ /۲ میلیارد دلار از کشور تا به امروز به منظور خرید ارزهای مجازی خبر داد.

خبرآنلاین: سخنگوی دولت گفت: کاری نداریم کسی در کوچه‌ پس‌کوچه تهران دلار را با رقمی دیگر خریده است و اکنون بگوید دلار ۴۲۰۰ تومان کجاست؟ تمام نیازهای ارزی از شبکه نیما تخصیص می‌یابد و ارز از طریق قانونی به نرخ خود ارائه می‌شود.

تسنیم: رئیس هیات تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اخبار منتشره درباره خارج کردن ارز از کشور توسط عربستان و امارات را تلویحاً تایید کرد.

خانه ملت: رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس از ارسال مستنداتی دال بر واردات غیرقانونی 34 هزار خودرو لوکس خارجی به دادستانی کل کشور خبر داد.

مهر: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در صنعت ایران مشکلی وجود دارد و آن این است که به طور کلی معلوم نیست چه فعالیت‌های اقتصادی در کجای کشور راه‌اندازی شود.

شانا: مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به خروج آمریکا از برجام و تاثیر آن روی فرآیند صادرات نفت ایران گفت: دنیا به نفت نیاز دارد و ایران در حوزه تعاملات نفتی، نقش‌آفرینی می‌کند. ممکن است کاهش داشته باشیم اما کسی خروج ایران از بازارهای بین‌المللی نفت را نخواهد دید.

ایسنا: رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در حال حاضر بیش از 80 میلیون واحد دام سبک و سنگین در کشور وجود دارد اما مراتع موجود تنها پاسخگوی نیمی از جمعیت دامی کشور است و اگر مدیریت نشود تا چند سال آینده چیزی از مراتع کشور باقی نمی‌ماند.

مهر: علاء‌ میرمحمد صادقی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد که خروج آمریکا از برجام، کار را یکسره و تکلیف همه را مشخص کرد، اما نه‌تنها قراردادهای بین‌المللی لغو نمی‌شود بلکه قراردادهای جدیدی هم امضا خواهد شد.

ایلنا: وزیر اقتصاد اعلام کرد ثبت سفارش و تخصیص ارز با منطق دقیقی در حال انجام است و هیچ فعال اقتصادی در صف دریافت ارز نیست.

ایسنا: وزیر خزانه‌داری آمریکا پس از اعلام خروج این کشور از برجام گفت که مجوز فروش هواپیماهای مسافربری دو شرکت بوئینگ و ایرباس به ایران لغو خواهد شد.

خبرآنلاین: معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اینکه مشکلات اقتصادی و به ویژه تولید را به حوزه مالیات بر ارزش افزوده مرتبط بدانیم حرفی غیرکارشناسی و فرار رو به جلو از سوی برخی از دستگاه‌هاست که نتوانستند در حوزه ماموریت خود موفق عمل کنند.

تسنیم: نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک نوشت: از دو ماه آینده قیمت‌ها این‌گونه نیست که به صورت ماهانه تغییر کند و حباب کنونی آن می‌ترکد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها