شناسه خبر : 25306 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: مدیرعامل شرکت منابع آب ایران اعلام کرد: تا پایان زمستان باید میزان بارش‌ها به ۷۱ درصد برسد که این روند در حال حاضر ۳۰ درصد است. ذخیره برف کشور صفر شده و جیره‌بندی آب کشاورزی قطعی است.

میزان: رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: با حذف دهک‌های پردرآمد جامعه از لیست هدفمندی، افراد نیازمند تا چهار برابر بیشتر یعنی هر نفر ۱۹۳ هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد.

ایرنا: معاون امور اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر مبنای نرخ بنزین 1500‌تومانی و گازوئیل 400تومانی، پیش‌بینی وزارت اقتصاد بروز تورم حداکثر 5 /1درصدی است اما بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه این نرخ را حداکثر دو درصد برآورد کرده‌اند.

ایسنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید طی سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ جمعیت بیکار کشور ۹۰۰ هزار نفر بیشتر شده و ما هر قدر شغل ایجاد کنیم باز هم عده‌ای بیکار می‌مانند چراکه نیروهای جدید در حال ورود به بازار کار هستند.

مهر: چهار سال فعالیت محمدحسین عادلی در مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ای‌سی‌اف) به‌عنوان دبیرکل به پایان رسید و وی مجمع کشورهای صادرکننده گاز را به دبیرکل روسی این مجمع تحویل داد.

ایسنا: نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده حذف شد.

ایرنا: کارنامه عملکرد تجارت خارجی کشور در ۹‌ماهه سال جاری منتشر شد که بر این اساس تراز تجاری ایران با صادرات بیش از ۳۱ میلیارد دلار و واردات بیش از ۳۷ میلیون دلار در حدود منفی شش میلیارد دلار است.

مهر: رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه سال قبل حدود ۱۲ میلیون مرغ به دلیل ابتلا به آنفلوآنزای مرغی در کشور معدوم شد، گفت: امسال نیز میزان مرغ‌های معدومی در همین حدود بوده است.

ایلنا: غلامرضا حیدری، نماینده تهران گفت: بعضی از نهادهای فرهنگی زمانی افتخارشان این بود که از بودجه‌های دولتی استفاده نمی‌کردند. قطع یا کاهش بودجه این نهادها، تصمیم‌گیری حاکمیتی را می‌طلبد.‌

ایلنا: بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی مجاز به تصدی سمت رکن مدیر ثبت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیستند.

تسنیم: شاخص بهای تولیدکننده در ایران در 12 ماه منتهی به آذرماه ۱۳۹۶ نسبت به 12 ماه منتهی به آذرماه ۱۳۹۵ به میزان 7 /9 درصد افزایش یافت.

ایبنا: رئیس کل بانک مرکزی درباره خرید و فروش ارزهای رمزینه و به خصوص بیت‌کوین در کشور، اظهار داشت: بانک مرکزی نسبت به خرید و فروش این ارزها هشدارهای لازم را به مردم می‌دهد و در کنار آن نیز در تلاش است تا امنیت‌های نسبی در این رابطه ایجاد شود.

دراین پرونده بخوانید ...