شناسه خبر : 24727 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایرنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی از چهار طرح شامل برقراری بیمه بیکاری برای ۱۰ هزار نفر (حدود ۱۴۰ میلیارد تومان)، وام بدون بهره برای همه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، دو برابر کردن مستمری مددجویان بهزیستی، شناسایی و حمایت از کودکان، معلولین و سالمندان برای زلزله‌زدگان خبر داد.

مهر: مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، از ارسال نامه وزرای صنعت و اقتصاد به معاون اول رئیس‌جمهوری برای ورود موقت کالا به کشور خبر داد و گفت: سفته جایگزین وثایق دریافتی برای ورود موقت کالا می‌شود.

ایرنا: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از دپوی ۱۰۰۰ دستگاه خودرو وارداتی غیراستاندارد خبر داد.

ایسنا: میانگین مصرف بنزین ایران از ابتدای سال جاری تا ۲۸ آبان ۸۱ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد داشته است.

مهر: وزارت صنعت در نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اعلام کرد واردات برنج از یکم آذر امسال (فردا) تا ۳۱ تیرماه ۹۷ آزاد است.

مهر: مجموع درآمدهای گمرکی در شش‌ماهه نخست سال جاری به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۷‌درصدی را نشان می‌دهد.

ایرنا: رئیس مرکز آمار ایران گفت: در آمار تابستان امسال ۶۲ میلیون و ۹۸۰ نفر به دنبال اشتغال بودند که جمعیت فعال اقتصادی کشور را تشکیل می‌دهند و از این تعداد سه میلیون و ۵۶۱ هزار نفر یعنی 8 /11 مطلقاً هیچ کاری پیدا نکرده که نرخ بیکاری را تشکیل می‌دهند.

ایلنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره گلایه زائران مراسم راهپیمایی اربعین گفت: حق با زائران است خدمات مراسم اربعین نامناسب بود، در مسیر نجف به کربلا مشکلات بسیار زیادی وجود داشت.

ایسنا: وزیر اقتصاد در نامه‌ای به محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، پیشنهاد داده است تا بدهی پیمانکاران بخش خصوصی با دولت و بانک‌ها تهاتر شود.

فارس: علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران گفت: قیمت هر کیلوگرم زعفران نسبت به ایام قبل از برداشت بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

ایلنا: ابراهیم جمیلی، رئیس خانه اقتصاد ایران درباره افزایش مناطق آزاد گفت: با وجود شرایط فعلی کشور، افزایش مناطق آزاد به هیچ عنوان به صلاح نیست؛ در واقع هیچ کشوری همچون ایران، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ندارد و قرار نیست که همه سیستم‌های کشور خود را به پایگاه‌هایی تبدیل کنیم که به واردات بیشتر منجر شود.

دراین پرونده بخوانید ...