شناسه خبر : 23605 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها

ایسنا: وزیر راه‌و‌شهرسازی با صدور چهار حکم جداگانه، محمدسعید ایزدی را به‌عنوان معاون معماری و شهرسازی، حبیب‌الله طاهرخانی را به سمت مدیرعامل شهرهای جدید، پیروز حناچی را به سمت مشاور معماری و شهرسازی و محسن نریمان را به عنوان قائم‌مقام وزیر در امور استان‌ها منصوب کرد.

ایسنا: مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در تبیین شرایط ارزی زائران اربعین از احتمال پرداخت دینار عراق به جای دلار خبر داد و گفت: بانک مرکزی در حال بررسی امکان پرداخت معادل دینار عراق به مبلغ ۲۰۰ دلار ارز مبادله‌ای اختصاص‌یافته به زائران است.

مهر: مردادماه امسال تولید انواع خودرو در خودروسازان داخلی به طور میانگین 2 /22 درصد افزایش یافت.

تسنیم: با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی مرتضی بانک جایگزین «اکبر ترکان» به عنوان دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد.

ایسنا: بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران، درصد تغییرات شاخص کل قیمت تولیدکننده در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم تولیدکننده) معادل 5 /7 درصد بوده است.

مهر: حسن طایی، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید زنان شاغل 77 درصد دستمزد مردان را دریافت می‌کنند و از نظر دستمزد 10 سال از همکاران مرد خود عقب‌تر هستند.

ایلنا: وزیر نفت با اشاره به تمایل برزیل برای تامین نفت یک پروژه پالایشگاهی در این کشور از سوی ایران، گفت: قرار شد یک مشاور بین‌المللی را استخدام کنیم که این موضوع را از منظر نگرانی و خواست‌هایی که ما داریم بررسی کند و در این ‌باره نظر دهد.

ایسنا: معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از رشد هشت‌درصدی مصرف بنزین در پنج‌ماهه سال جاری خبر داد و گفت: مصرف بنزین از ابتدای شهریور بیش از ۸۶ میلیون لیتر بوده است.

ایلنا: رئیس‌کل بانک مرکزی از تنظیم تفاهم‌نامه بانکی بین بانک‌های مرکزی ایران و آفریقای جنوبی خبر داد.

ایلنا: مدیرکل دفتر مدیریت حوضه دریاچه ارومیه گفت: حجم بارش‌ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد و نسبت به دوره متوسط بلندمدت 24 درصد کاهش پیدا کرده است.

شانا: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به راحتی بازار پوشاک را واگذار کردیم، گفت: ۱۲ میلیارد دلار پوشاک از مبادی قانونی وارد می‌شود اما حقوق گمرکی نمی‌پردازند.

فارس: گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: پرونده تولید پراید ۱۱۱ با تولید آخرین خودرو در کاشان بسته شد.

ایرنا: معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: مسیر عقد قرارداد با بانک‌های دیگر گشوده شده و با بانک‌های دیگری نیز برای گشودن خطوط اعتباری مذاکره شده است. خبرهای خوبی را در این باره در هفته‌های آینده خواهید شنید.

 

دراین پرونده بخوانید ...