شناسه خبر : 23079 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها

ایسنا: رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از شکایت این انجمن از سازمان توسعه تجارت به دلیل توقف ثبت سفارش واردات خودرو و ادعای دریافت ضرر و زیان ۳۵ میلیارد تومانی از این سازمان خبر داد.

مهر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معتقد نیستم که وضع اشتغال بد است اما وضع بیکاری بحرانی است طبعاً وقتی شغل ایجاد می‌شود بیکاری هم کم می‌شود ولی تعداد بیکاران زیاد و نگران‌کننده است.

ایرنا: رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد در جریان توافق انجام‌شده خودروسازان موظف هستند نرخ سود پیش‌فروش خود را تا حداکثر ۱۸ درصد تعیین کنند.

شانا: وزیر نفت گفت: پیش‌بینی می‌شود بر اساس مذاکرات با طرفین، ۱۰ قرارداد جدید نفتی تا پایان سال ۹۶ امضا شود.

مهر: بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران، ‌شاخص قیمت تولیدکننده بخش خدمات در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر با 3 /235 بوده که نسبت به فصل قبل 1 /2 درصد رشد کرده و نرخ تورم نسبت به دوره مشابه سال قبل 8 /8 درصد رشد کرده است.

ایسنا: «مرتضی بانک» به‌عنوان جایگزین اکبر ترکان در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشخص شده و به‌زودی حکم وی اعلام می‌شود.

ایلنا: گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور در هیات دولت بررسی شد.

ایسنا: احتمالاً اولین خط سریع‌السیر ریلی ایران با همکاری طرف چینی انجام شود. شرکت‌های سرمایه‌گذار چینی پیشنهاد داده‌اند احداث این خطوط می‌تواند به روش تهاتر با نفت ایران انجام شود تا چینی‌ها در ازای نفتی که دریافت می‌کنند نسبت به سرمایه‌گذاری در ایران اقدام کنند.

ایسنا: تراز تجاری بخش کشاورزی در چهارماهه نخست امسال منفی دو میلیارد و ۲۴۷ میلیون دلار شد که حاصل افزایش واردات و کاهش صادرات نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته بود که در این میان هندوانه بیشترین کالای صادراتی و برنج گران‌ترین محصول وارداتی بود.

مهر: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه رتبه ریسک ایران از هفت در سال ۱۳۹۲ به رتبه شش در سال ۱۳۹۵ رسیده گفت: رتبه منطبق بر واقعیت‌های اقتصاد حداقل چهار است که امیدواریم در آینده به این مهم دست یابیم.

ایلنا: رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی از امضای قرارداد 30 میلیارددلاری فاینانس تا یک ماه دیگر خبر داد.

ایسنا: رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تصریح کرد: ویلاهای شمال جایی برای کشت تخمه و بادام نگذاشته‌اند. شاید بالغ بر ۷۰ درصد تخمه‌هایی که در بازار ایران به فروش می‌رسد چینی است. 

 

دراین پرونده بخوانید ...