شناسه خبر : 21827 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها

مهر: در جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور طرح توسعه حمل‌ونقل مسافر با مترو در شهر تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم به تصویب رسید.

فارس: مرکز آمار ایران درصد تغییرات شاخص کل را اعلام کرد که بر مبنای آن نرخ تورم در دوازده‌ماهه منتهی به اردیبهشت ۹۳ نسبت به دوره مشابه سال گذشته با 2 /0 درصد واحد افزایش به 1 /7 درصد رسیده است.

مهر: امیر امینی، معاون وزیر راه اعلام کرد: رقم طلب پیمانکاران از دولت ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

ایلنا: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از واریز پنج هزار میلیارد تومان مالیات به خزانه دولت در سال 95 از محل شناسایی فرارهای مالیاتی خبر داد.

ایلنا: مرکز آمار ایران نرخ تورم خانوار روستایی در اردیبهشت‌ماه امسال را با 2 /0 درصد کاهش 88 /11 درصد اعلام کرد.

مهر: حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: سال نخست فعالیت صنعت گاز ایران معطوف به تامین نیاز داخلی کشور بود و در ۵۰ سال دوم انتظار می‌رود وارد فضای جدید صادراتی شویم. این در حالی است که با توجه به منابعی که در اختیار داریم، سهم خیلی کمی از تجارت جهانی (یک درصد) را به خود تخصیص داده‌ایم. حال آنکه این سهم در افق ۱۴۰۴ باید به ۱۰ درصد تجارت جهانی برسد.

ایسنا: رئیس دفتر رئیس‌جمهوری می‌گوید دولت دوازدهم مصمم است تا سال ۱۴۰۰ فقر مطلق را از چهره جامعه ایران بزداید، به نحوی که هیچ خانواده‌ای در ایران نباشد که در فقر مطلق به سر برده و توان کارکردن نداشته باشد.

ایلنا: فروردین‌ماه امسال تولید پنج مدل وانت آریسان، تندر ۹۰‌، دیزل، درکا  و کارا در خودروسازان داخلی متوقف شد.

ایسنا: رئیس کل بانک مرکزی در خصوص شبهه ربوی بودن فعالیت بانک‌ها گفت: وقتی کسی که پول خود را خرج نکرده و به ‌عنوان پس‌انداز در بانک‌ها سپرده می‌کند ترجیح بر آن است تا در آینده بتواند از بازدهی آن استفاده کند؛ اگر قرار باشد برای این سپرده عایدی در نظر گرفته نشود پس‌اندازها کاهش پیدا می‌کند اما بانک‌ها می‌توانند با ساماندهی این منابع، به سمت سرمایه‌گذاری مثبت بروند.

ایرنا: فرشاد حیدری، معاون نظارتی بانک مرکزی با هشدار دوباره به مردم برای عدم سپرده‌گذاری در موسسات مالی غیرمجاز گفت: برای سرمایه‌گذاری مطمئن، اسامی موسسات معتبر را در سایت بانک مرکزی چک کنید.

تسنیم: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و فراکسیون اشتغال، اختصاص 5 /1 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه به اشتغال روستایی تصویب شد.

 

دراین پرونده بخوانید ...