شناسه خبر : 21558 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

مجوز بانکی آلمان به ایران

a-14-1نوشت: آلمانی‌ها به دو بانک ایرانی مجوز دادند تا برای افتتاح شعبه در این کشور اقدام کنند. این خبر در جریان دیدار فعالان اقتصادی ایران با هیات تجاری ایالت باواریای آلمان اعلام شد. قائم‌مقام امور بین‌الملل وزیر اقتصاد ایالت باواریا اعلام کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده اولین بانک ایرانی تابستان امسال و دومین بانک تا پایان سال جاری یا نهایتاً اوایل سال آینده شعب خود را در شهر مونیخ افتتاح می‌کنند. کارشناسان معتقدند با توجه به نقش اقتصادی آلمان در اروپا، اجرایی شدن این تصمیم می‌تواند در تعدیل رویکرد ایران‌هراسی در بخش بانکی موثر باشد. مساله افتتاح این دو بانک در سفر دومین هیات تجاری آلمان به ایران در پسابرجام عنوان شد.

♦♦♦

آلمان در اتاق تهران صاحب دفتر شد

a-14-2نوشت: پس از گذشت یک سال تلاش برای بهبود مراودات اقتصادی ایران و آلمان، اتحادیه اقتصاد و صنعت باواریای آلمان در محل اتاق بازرگانی تهران صاحب دفتر شد تا هرچه بیشتر بر فعالیت مستمر خود با ایران بیفزاید. راه‌اندازی این دفتر در اتاق بازرگانی تهران، پاسخی متقابل به افتتاح دفتر اتاق تهران در محل اتحادیه اقتصاد و صنعت باواریا در مونیخ و نشانه‌ای از گرم‌ترشدن روابط بخش خصوصی دو کشور است. این دفتر یا به اصطلاح میز (Desk) ایالت اقتصاد و صنعت باواریا، با حضور برترام بروسارت، رئیس اتحادیه، مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران و مارکوس ویتمان قائم‌مقام امور بین‌الملل وزیر اقتصاد ایالت باواریا در اتاق تهران افتتاح شد.

♦♦♦

دستاورد شکست‌خورده آقای قالیباف

a-15-2نوشت: در حال حاضر تنها 012 /0 درصد از برق کشور از زباله تامین می‌شود و قیمت تولید هر کیلووات برق از نیروگاه‌های معمولی ۴۲۰ تومان و قیمت تولید هر کیلووات برق از زباله بیشتر از هزار تومان است. شهردار تهران در حالی ادعای تولید برق از زباله را داشته که شیرازی‌ها و مشهدی‌ها در تولید برق از زباله پیشتاز بوده‌اند. به جز این نخستین نیروگاه تولید برق از زباله در پایتخت را شرکت آب و فاضلاب تهران ایجاد کرده است. از این گذشته برق تولیدی از زباله از طریق سوزاندن زباله‌های شهری به دست می‌آید که به دلیل مخالفت شورای شهر تهران این اقدام به‌ صورت آزمایشی دنبال شده است.

♦♦♦

ما را به خیر تو حاجت نیست شر مرسان

a-15-3در مقاله‌ای به قلم محمد خوش‌چهره، اقتصاددان نوشت: برخی نامزدها و کارشناسان اقتصادی، ایجاد اشتغال را مهم‌ترین راه‌حل رفع معضلات کشور می‌دانند، اما قشر ضعیف لزوماً بیکار نیستند. مرز بین فقیر و غنی، اشتغال نیست و ممکن است افرادی دارای شغل باشند، اما نتوانند خانواده خود را اداره کنند. برخی می‌گویند باید از قشر ضعیف حمایت کرد، اما اظهار نمی‌کنند از چه راهی و نمی‌گویند دلیل ضعیف شدن آنها چه بوده است. اگر دلیل اصلی را پیدا کنیم، می‌توانیم کمک بهتری به آنها داشته باشیم. برخی افراد هم وعده افزایش یارانه را می‌دهند که باید گفت: ما را به خیر تو حاجت نیست شر مرسان.

 

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها